10 yıl içinde motor sigortalarında önemli değişiklikler olacak

10 sigorta görevlisinin dokuzu, önümüzdeki on yıl içinde motor sigorta sektöründeki önemli değişiklikleri öngörüyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 01.05.2018 - 13:34
    Son Güncelleme: 04.09.2019 - 13:47

YouGov tarafından yapılan yeni araştırmaya göre, 10 sigorta görevlisinden dokuzu önümüzdeki on yıl içinde motor sigorta sektöründeki önemli değişiklikleri öngörürken yarısından fazlası ise telematiklerin çoğunun sürücü tarafından beş yıl içinde kullanılmasını bekliyor.

Ankete katılanlar, telematik tabanlı primlerin önümüzdeki beş yıl içinde hibrid veya elektrikli otomobillerin yaygın olarak benimsenmesinden çok daha fazla beklenen bir gerçek olduğunu belirtti. % 53'ü, çoğu primin gerçek sürücü davranışına dayandığını kabul ederken, sadece% 48'i yolda çoğu otomobilin hibrit olacağını düşünürken,% 39'u otomobillerin çoğunun elektrikli arabalar olacağını düşünüyor.

Birleşik Krallık ve ABD'den 119 sigorta yöneticisi ve bölüm müdürünün katıldığı ankette telematik ve özerk araçlardan sonra sigorta sektörü üzerinde en büyük etkiye sahip olacak eğilimler olarak hareketlilik ve araç sahipliğindeki değişiklikleri tanımladı. Ankete katılanların% 29'u daha fazla araba paylaşımı olduğuna, tamamen araç sahipliğinin yerine geçeceğine ve kullanım bazlı sigortaya geçeceğine inanıyo. Diğer değişiklikler, insanların daha az araba kullanmaları için daha büyük teşvikler ve finansal olmayan markalardan daha büyük bir sigorta hizmetleri sunumu içeriyordu.Etiketler: motosiklet, sigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
10 yıl içinde motor sigortalarında önemli değişiklikler olacak