2018 FIFA Dünya Kupası'nın sigortası Londra'dan

Lloyd's sigorta şirketi Beazley'e göre 2018 FIFA Dünya Kupası'nın sigortalanmasında önemli bir rol oynayacak

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 12.06.2018 - 13:18
    Son Güncelleme: 14.01.2019 - 06:29

Rusya'da 14 Haziran ve 15 Temmuz arasında gerçekleşecek olan milyar dolarlık 2018 FIFA Dünya Kupası, bazı önemli güvenlik riskleri taşıyor. Bunlar arasında en öne çıkan riskler ise siber saldırı, terörizm ve şiddet eylemleri, kaçırma olayları olarak sıralanıyor.

Lloyd's sigorta şirketi Beazley'e göre siber risk açısından, biletleme şirketlerinin ve etkinlik organizatörlerinin değerli finansal ve kişisel verileri risk altında olduğu belirtildi. Aynı şekilde iletişim ağları, bir ihlal riskine ve reklamverenlerin ve abonelerin gelir kaybına dönüşebilecek bir veri ihlaliyle de vurabilir. Bir bireysel biletleme ajansı için tahmini toplam sigorta bedeli 200 milyon + ve küresel bir yayıncı için 100 milyon dolar.

Terörle ilgili endişeler de yüksek ve olay için yaklaşık 250 milyon dolarlık tahmini terörizm sigortası bulunuyor. Ayrıca oyuncular, aileleri ve takım çevreleri de dahil olmak üzere yüksek profilli katılımcılar için önemli bir risk olarak görülüyor. Ekip başına tahmini sigortalı tutarı 25 milyon dolar. 32 takımla, bu toplamda 800 milyon dolarlık bir miktar gerekiyor.

Oyuncuların kendileri de kişisel kaza, oyun geliri kaybı, bordro koruması ve varlık / transfer değeri sigortası sigortası satın alarak kulüpleri 200 milyon dolara kadar çıkarıyor. Turnuva başarısında milyarlarca dolarlık bir artışla, TV iptal, sponsorluk, reklam ve bilet iadeleri de dahil olmak üzere olay iptali tutarının 1,5 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, turnuvanın iptal edilmesi, ertelenmesi ya da yeniden konumlandırılması durumunda, bunun için 100 milyon dolarlık bir tutarla oteller de büyük kayıplarla karşı karşıya. Beazley, kurumsal misafirperverliği, etkinlik şirketleri ve hediyelik eşya imalatçılarını kapsayan otelcilik sektöründe, etkinlik iptali için 500 milyon dolarlık bir tahminde bulundu ve sigortaladı.Etiketler: Dünya Kupası, futbol
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
2018 FIFA Dünya Kupası'nın sigortası Londra'dan