24 bin kişi fark ödemedi

2013'ün ilk 10 ayında 24 bin SGK'lı, Mapfre'nin Fark Yok Sağlık Sigortası'yla ek ücret ödemeden özel hastanelerde tedavi oldu...

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 22.10.2013 - 09:14
    Son Güncelleme: 08.04.2018 - 18:49
Mapfre'nin, SGK'lıların poliçe kapsamında ekstra fark ücreti ödemeden özel hastanelerde tedavi olmasını sağlayan "Fark Yok" Sağlık Sigortası hizmetinden 2013 yılının ilk 10 ayında 24 bin kişi yararlandı. Mapfre Genel Sigorta CEO'su Serdar Gül, bu ürünle yıl sonuna kadar 30 bin kişiye ulaşma hedeflerinin olduğunu söyledi.
Fark Yok'un sigortalılara ekonomik prim ve uygun ödeme koşullarıyla kapsamlı bir sağlık sigortası sunulmasına imkan sağladığını söyleyen Gül, "Fark Yok'la sigortalılarımız uygun koşullarda anlaşmalı kuruluşlarımızda SGK kapsamındaki hizmetlerden faydalanabiliyor. Biz de anlaşmalı kuruluş sayımızı her geçen gün artırarak sigortalılarımıza daha fazla noktada hizmet vermek için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Fark Yok kapsamındaki anlaşmalı kuruluş sayımızı 250 adedin üzerine çıkardık" dedi.

'HASTANE AĞI ÇOK YAYGIN'
Fark Yok sağlık sigortasının avantajlarına da değinen Gül, şu değerlendirmeyi yaptı: "Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK'yı takip eden bir yapıya sahip. Bu çerçevede Fark Yok Sigortası'nı yaptıran SGK'lılar anlaşmalı tüm hastanelerde poliçe kapsamında fark ödemeden tedavi olabilirler. Türkiye'nin 55 ilinde, 250 adedi aşan sağlık kurumuyla anlaşma yaptık. Fiyat açısından, özel sağlık sigortası ürünleri ile karşılaştırıldığında, üçte bir primlerle satın alınabilir. Bu nedenle de verilen kaliteli hizmete karşın oldukça ekonomik."


Etiketler: sgk, mapfre, Fark Yok, Serdar Gül
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
24 bin kişi fark ödemedi