3 kasırga aynı karede; tahmini hasar 200 milyar dolar

Lloyd's of London CEO'su Inga Beale, Harvey Kasırgası'ndan sonra Atlas Okyanusu'nun tarihte kaydedilmiş en güçlü kasırgası olan Irma'nın da ABD sahillerini vurmasına ilişkin olarak "Kasırgalar sektöre kazanç sağlayabilir" değerlendirmesinde bulundu.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 11.09.2017 - 13:58
    Son Güncelleme: 14.06.2018 - 16:02

Irma Kasırgası’nın Florida sahiline ulaştığı günde açıklamalarda bulunan Lloyd’s of London CEO’su Inga Beale, Irma ve Harvey kasırgalarının toplam hasarının sektöre yardımcı olabileceğini söyledi. The Sunday Times’a verdiği demeçte “Olağan dışı kasırga olarak bir tek Harvey vardı. Sonra buna Irma da eklendi. 131 milyar dolara mal olabileceğini tahmin ediyoruz. Ama arkasından Jose ya da ona benzer bir kasırga gelirse bu üçlü kasırga serisini toplam 200 milyar dolarlık maliyetle kapatırız” dedi.

Monte Carlo Buluşması’na katılan uluslararası sigorta ve reasürans şirketleri, Harvey ve Irma kasırgalarının sonuçlarıyla ilgili tahminlerde bulunmuş olsa da birçok yönetici, dikkatli olunması gerektiğini ve sonucu belirsiz konuyla ilgili kamuya açık tartışmalar yerine sahada yardıma ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Beale “Yaşanan duruma tamamen tersten bakarsak orta vadede tüm bu kasırgalar sektöre kazanç sağlayabilir” görüşünü dile getirdi. Aon Benfield’dan Eric Andersen kasırgaların sonuçlarıyla ilgili olarak”Bugün konuşmak için çok erken” dedi. Andersen, hasar tespit ve giderme konusunda müşterileri yakın diyalog içinde bulunduklarını vurguladı.

“Doğal afetlerin insana etkisini” dikkate almanın önemli olduğunu belirten Ed Broking’in CEO’su Steve Hearn, Reasürans Dergisi’ne konuşurken, “Sektör olarak bir saniye durmalı ve doğal afetlerin insan için sonuçlarını düşünmeliyiz. Irma’nın tam sonucunu bilmiyoruz, ancak Karayipler’de ölümlü yıkıma ve Florida yaşayan altı milyon insanın göç etmek zorunda kaldığını biliyoruz” dedi.(sigortacigazetesi)Etiketler: IRMA KASIRGASI, ABD
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
3 kasırga aynı karede; tahmini hasar 200 milyar dolar