4’üncü Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi

Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi’nin dördüncüsü 24-25 Haziran 2019 tarihleri arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 18.06.2019 - 15:59
    Son Güncelleme: 22.10.2019 - 14:42

Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi (USAK), T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Sigorta Denetleme Kurulu’nun desteği ile bu yıl Uygulamalı Matematik Enstitüsü (ODTÜ)  ve Aktüerler Derneği tarafından gerçekleştirilecek. 50’nin üstünde sponsorun destek verdiği bu kongre aracılığıyla, kamu otoritesi, akademisyenler ve sektör temsilcileri aynı platformda buluşacak. 

Prof. Dr. Jan Dhaene ve Prof. Dr.Burak Saltoğlu’nun  davetli konuşmacı olarak yer alacağı kongrede, Hazine ve Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök, Uluslararası Aktüerler Birliği Başkanı Gábor Hanák’ın, ODTÜ Uygulamalı Matematik Enstitüsü’nden Prof.Dr. Sevtap Kestel ve Aktüerler Derneği Başkanı Taylan Matkap da açılış konuşmalarını yapacak.  Lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik poster yarışması düzenlenerek genç yeteneklerin de Kongre’ye katkıları sağlanacak.

Kongrede; Uluslararası Finansal Raporlama Standardı 17 (UFRS17), Katastrofik Riskler, Sigortacılıkta Makine Öğrenimi, Sigorta Sektöründe Dijital Dönüşüm,  Yasal Düzenlemeler ve Hukuk konularında özel oturumlar bulunmakta. Hayat-dışı, Hayat ve Emeklilik şirketleri genel müdürlerinin katılacağı CEO panelleri ile Hazine ve Maliye Bakanlığı, Tarsim, SBM’den üst düzey katılımcıların yer alacağı oturumlara ev sahipliği yapacak olan Kongre’de, paralel oturumlarla altmışa yakın makale sunumu da yapılacak.Etiketler: Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
4’üncü Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi