ABD Kongre binası giriş ve çıkışlara kapatıldı

ABD Kongre binası ve çevresi güvenlik nedeniyle giriş ve çıkışlara kapatıldı. ABD Seçilmiş Başkanı Demokrat Partili Joe Biden'ın 20 Ocak'taki yemin töreni için yapılan prova yarıda kesildi

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 18.01.2021 - 19:26
    Son Güncelleme: 20.01.2021 - 19:26

ABD Kongre binası ve çevresi güvenlik nedeniyle giriş ve çıkışlara kapatıldı. ABD Seçilmiş Başkanı Demokrat Partili Joe Biden'ın 20 Ocak'taki yemin töreni için yapılan prova yarıda kesildi.

Habertürk'ten Oray Eğin'in aktardığına göre ABD'de herkes diken üstünde. ABD Kongre binasında, "dış güvenlik tehdidi" nedeniyle alarm verildi ve yerleşkedeki tüm binalara giriş çıkışlar durduruldu.

ABD'li Kongre muhabirlerinin aktardığına göre, Kongre binasındaki kişilere binadan ayrılmamaları için bir alarm verildi.

Ardından Kongre binası yönetimi yaptığı açıklamada, "Bir dış güvenlik tehdidi nedeniyle yerleşkedeki tüm binalara giriş ve çıkışlar durdurulmuştur." ifadesi kullanıldı.

Ayrıca, Demokrat Partili Seçilmiş Başkan Joe Biden'ın yemin töreni için hazırlıkların yapıldığı alan da tehdit nedeniyle tahliye edildi.

ABD'de 20 Ocak'ta gerçekleşecek Joe Biden'ın yemin töreni öncesi başkent Washington DC.'de sıkı tedbirler alındığı ve yemin töreninde görev alacak 25 bin Ulusal Muhafız'ın "içeriden saldırı" ihtimaline karşı güvenlik taramasından geçirildiği belirtilmişti.Etiketler: joe biden, abd
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
ABD Kongre binası giriş ve çıkışlara kapatıldı