ABD'lilerin en büyük endişesi

Tasarruf etmeyi zorlaştıran 2000'li yılların finansal tablosunda emeklilik çalışanların korkulu rüyası olmaya başladı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 27.09.2014 - 08:18
    Son Güncelleme: 20.05.2020 - 23:23
Birçok çalışma Amerikalıların emeklilik için yeterince tasarruf etmediğini gösteriyor. Yeni bir Wells Fargo/Gallup yatırımcı anketi durumu tesciller nitelikte bulgular ortaya koydu. Katılımcıların yarıya yakını tasarrufları konusunda endişeli olduğunu söyledi.

Anket bulgularının değerlendirildiği raporda "Sosyal Güvenlik"in endişelerin önemli bir nedenini oluşturduğu kaydedildi. 

Wells Fargo Emeklilik Direktörü Karen Wimbish; " Sosyal Güvenlik emeklilik geliri konusunda anahtar rol oynuyor. Hem çalışanlar hem de emekliler hükümetin sistemin mali sorunlarını çözme becerisi konusunda kaygı duyuyor” dedi.

Katılımcıların yüzde 58’i hükümetin Washington’ın gelecekteki emeklilerin sosyal güvenlik koruması için zamanında harekete geçeceğini düşünmüyor. 18-49 yaş arasındaki yatırımcıların sadece yüzde 38'i yatırımlarının karşılığını tamamen veya tamama yakın şekilde almayı beklerken bu sayı 65 yaş ve üzerindeki kişilerde yüzde 73 ve 50 ile 64 yaş arasında ise yüzde 71 oldu. Katılımcıların yüzde 69’u emekliliklerinde istedikleri yaşamı sürdürmek için yeterli paraya sahip olacaklarından emin olduklarını söyledi.

CNBC, emeklilik tasarruflarını artırmak için beş basit formül sıraladı:

"Tasarruf fırsatlarını kaçırmayın. Çocuklarınız varsa, genellikle 50'li yaşlarda onların mali sorumluluğundan kurtulmuş olursunuz. Bu yaşlarda kazandıklarınızdan emeklilik için bir kenara nakit ayırmaya çalışın.”

"Emeklilik fonlarına prim ödemelerinizi artırın.”

"Emekliliği erteleyin. Emekliliği ne kadar ertelerseniz o kadar birikim yapmış olursunuz.” 

"Sosyal Güvenlik stratejisi oluşturun. Emeklilik ikramiyesini ona göre kullanın.”  

"Giderleri azaltın. Ne kadar az harcarsanız o kadar çok tasarruf edersiniz.”


Etiketler: abd, emeklilik
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
ABD'lilerin en büyük endişesi