Afetlere karşı önce sigorta

Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, doğal afetlerin dünyada yüz binler¬ce insanın hayatını kaybetmesine ve milyarlarca dolar maddi kayba neden olduğunun söyledi.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 19.09.2016 - 18:02
    Son Güncelleme: 26.11.2019 - 06:10

Doğal afetler sonu­cunda oluşan ekonomik kayıpların çoğunlukla devlet tarafından üstlenildi­ğini aktaran Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, doğal afetlerde hasarların büyük ve karmaşık olmasın­dan dolayı afet riskinin sadece dev­let tarafından karşılanmasının çok güç olduğunun altını çizdi. Pamukçu, bu nedenle afet risklerinin finansmanında ve etkisinin azaltılmasında sigorta sek­törünün önemli bir rol alması gerekti­ğine dikkat çekti. Doğal afetlerin farklı zamanlarda meydana gelmesi­nin, risklere ilişkin farkındalık seviye­lerinin de değişme­sine neden olduğu­nu ifade eden Pamukçu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Büyük bir sel veya fırtına somasında bireyler riskler hakkında daha bilinçli bir hale gelerek, gelecekte meydana gelebilecek benzer bir doğal afetin etkilerini azaltacak önlemler almaya ve sigorta poliçelerine yatırım yapmaya gönüllü oluyor. Buna karşın, birkaç yıl süresince doğal afet gerçek­leşmezse sigorta teminatına yönelik ilgisi azalıyor."Etiketler: deprem sigortası
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • sigortacı19 Eylül 2016 18:16

    hikaye. sanki afet sigortalarında sigorta şirketleri kendi bünyesinde saklıyor riski, paso reasüre. o halde devlet sigorta havuzuna alırsın, hopp reasüransa yine, daha iyi.

Afetlere karşı önce sigorta