Aksigorta brokerlarıyla buluştu

Aksigorta önemli iş ortaklarıyla bir araya gelerek sektörden en yeni bilgilerini paylaştı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 03.06.2013 - 19:26
    Son Güncelleme: 01.05.2020 - 04:32
Aksigorta, önemli iş ortakları arasında yer alan broker’lerle bir araya gelerek, sektörden ve Aksigorta’dan en yeni bilgileri paylaştı. Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer ve Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen’in de katıldığı toplantıda, sektörde sağlık alanındaki gelişmeler, Aksigorta’nın hasar süreçlerinde sağladığı iyileştirmeler ve ilk çeyrek performansı ile ilgili bilgiler aktarıldı.
Sabancı Müzesi, Müze de Changa’da gerçekleştirilen toplantıda konuşan Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, sektörün 2012 yılını zararla kapatmasına rağmen, Aksigorta’nın karlılığını sürdürdüğünü belirterek, 2013’ün ilk çeyreğinde de uzun vadeli planlarına uygun olarak hedefe doğru emin adımlarla ilerlediğini söyledi.
Aksigorta’nın 2013’ün ilk üç ayında prim üretimini, geçen yılın aynı dönemine göre %11 artırarak 411 milyon TL’ye yükselttiğini belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, karlılık odaklı portföy dönüşümünün devam ettirildiğini söyledi. Sektörün 657 milyon TL zarar ettiği 2012 yılını, Aksigorta’nın yüzde 15 büyüme, yüzde 2 bileşik rasyo gelişimi ve yüzde 52 net kar artışı ile kapattığını söyleyen Uğur Gülen, şöyle dedi:
“Aksigorta, geçtiğimiz yıl, yatırımcısına 49 milyon TL net karından 45 milyon TL nakit temettü dağıtmıştı. İlk çeyrek sonuçlarına göre, 2013 yılında da yatırımcılarımıza kazandırmaya devam ettik. 2012 yılındaki yüksek zararlar nedeniyle, sektörde sermaye yeterliliğinin daha fazla önem kazandığı bir dönemde; Aksigorta olarak teknik kar marjımızı sürekli artırmamızın neticesinde sermaye yeterlilik rasyomuzu geçen yılın aynı dönemine göre 17 puan artırdık.” Aksigorta’nın 2012 yılı prim üretiminin % 10 kadarını brokerleri aracılıyla gerçekleştirdiğini dile getiren Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Fahri Altıngöz, “2012 yılında broker kanalında %34 büyüdük. Brokerlerimizle çok başarılı giden bir işbirliği içindeyiz. Hedefimiz bu işbirliğini daha güzel yerlere taşıyarak, birlikte büyümeye ve başarılı işler gerçekleştirmeye devam etmek” dedi.


Etiketler: ugur gulen, sabanci, aksigorta
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Aksigorta brokerlarıyla buluştu