Aksigorta büyük veri analiziyle fark yaratacak

Aksigorta, sigorta sektörünün ihtiyacına yönelik BAVLAB bünyesinde Sigortacılıkta Büyük Verinin Keşfi ve Analizi İnisiyatifi çalışmasını başlattı.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 11.01.2017 - 11:43
    Son Güncelleme: 11.05.2018 - 21:58

Gelişen teknolojiye değişen tüketim ihtiyaçları, kurumların sunduğu ürün ve hizmetleri geliştirmeyi ve yeni stratejiler üretmeyi gerekli kılıyor. Bu kapsamda, dünyada öne çıkan eğilimler arasında önemi giderek artan Büyük Veri Analitiğinin değerlendirilmesi kurumların sürdürülebilir iş modelleri için daha değerli hale geliyor. Yüksek miktarda ve farklı veri tiplerinden oluşan veri setlerini yüksek hızda analiz edebilme ve anlamlandırabilme şeklinde tanımlanan Büyük Veri Analitiğinin sektörler bazında ve ihtiyaçlara yönelik olarak değerlendirilebilmesi gerekiyor. Bu amaçla, dünyanın ve ülkemizin önde gelen akademik kuruluşlarından Sabancı Üniversitesi ve MIT (Massachusetts Institute of Technology), Türkiye'nin ilk Büyük Veri Davranışsal Analiz ve Görselleştirme Laboratuvarı'nı (BAVLAB) kurdu. Aksigorta, sigorta sektörünün bu ihtiyacına yönelik olarak BAVLAB bünyesinde Sigortacılıkta Büyük Verinin Keşfi ve Analizi İnisiyatifi çalışmasını başlattı.

Büyük veri analizi inisiyatifinin gelecek beş yıllık müşteri stratejilerinin temelini oluşturacağını vurgulayan Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, "Önümüzdeki dönemde sigortacılık alanında müşteriyi en iyi tanıyan ve anlayan, mevcut ürün ve hizmetlerini bu doğrultuda kişiselleştirebilen ve kurumsal stratejinin merkezine müşteriyi konumlandırarak çalışmalarına yön veren firmalar başarılı olacak" şeklinde konuştu.Etiketler: büyük veri analizi, Ak sigorta, Uğur Gülen
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Aksigorta büyük veri analiziyle fark yaratacak