Aksigorta'dan veda partisi

Fındıklı'daki tarihi binasından taşınmaya hazırlanan Aksigorta'nın Genel Müdürü Uğur Gülen, gazetecilerin katıldığı veda partisi düzenledi

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 03.10.2014 - 05:32
    Son Güncelleme: 01.06.2020 - 03:18
Aksigorta, 1995 yılından bu yana faaliyet gösterdiği İstanbul Fındıklı’daki Genel Müdürlük binasına veda ediyor. Uzun yıllar Akbank Genel Müdürlüğü olarak hizmet veren bina ünlü mimar Sedad Hakkı Eldem’in imzasını taşıyor. Genişleyen kadrosuna ve geliştirilen teknolojik altyapısına paralel olarak taşınma kararı alan Aksigorta, 20 Ekim 2014 tarihinden itibariyle hizmetlerini, Ümraniye Tepeüstü’nde bulunan Buyaka Ofis Kuleleri’ndeki yeni yerinde sürdürecek.“TARİHİ ADIMLAR ATTIK”

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen ekonomi basınının katılımıyla düzenlenen veda partisinde yaptığı konuşmada “Akbank gibi önemli bir firmaya da ev sahipliği yapan bu bina bizim için gerçekten de çok anlamlı.Aksigorta için en önemli adımları bu binada yaptığımız çalışmalar, aldığımız kararlarla attık” dedi.Gülen konuşmasında binanın Aksigorta açısından tarihi önemine de değinerek şunları söyledi: “ 1995 yılında Genel Müdürlüğümüzü Karaköy Minerva Han’dan Fındıklı’ya taşıdığımızdan bu yana sürekli büyüyen bir ailemiz var.Türkiye’de geliştirilen teknolojik altyapı ile inşa edilen ve daha önce eşine rastlanmamış, başarısıyla dünyada da adından söz ettiren Yangın ve Deprem Eğitim Merkezi’mizi 1996’da yine bu binada yaptığımız çalışmalar ve aldığımız karar sonucunda hizmete açtık. Bugün 16 bölge müdürlüğümüzle Türkiye’nin her yerinden 2.5 milyonu aşkın müşterimize hizmet veriyoruz. İlk internet sitemizi de 1996 yılında bu binada yayına açtık. Bugün Akbank ile yakaladığımız sinerji sayesinde banka sigortacılığında yakaladığımız başarının tohumları da 1998’te tamamladığımız Bankasürans Projemizle bu binada atıldı. Türkiye’deki ilk online poliçeyi yine aynı yıl düzenledik ve 150’ye yakın acente ile online bağlantıya geçtik. Bugün bin 900 acentemizle tıpkı aynı ailenin fertleri gibi sıcacık ve verimli bir işbirliği içinde çalışıyor. Acentelerimizle daha da aktif bir işbirliğinde olmak, müşterilerimize daha da verimli hizmet verebilmek amacıyla hasar dosya ihbarından diğer bütün sigortacılık işlemlerine kadar birçok konuda 7/24 hizmet sunan Aksigorta Hizmet Merkezi’ni 2002 yılında yine bu binada hizmete açtık. Sabancı Holding’in sigortacılıkta dünya devi Ageas’la Aksigorta’daki ortaklığı yine bu binada gerçekleşti. 2012 yılında Belçika Kralı Philippe’i Türkiye’ye düzenlediği “Ekonomik Misyon” ziyareti kapsamında binamızda ağırladık.Bu binada birçok ödüllere imza attık.”

MALİ PERFORMANS

Mali performansla ilgili verileri de aktaran Uğur Gülen “Bu binaya adım attığımız günden bugüne finansal sonuçlarımız açısından da çok olumlu gelişmeler yaşadık. 2014 yılının ilk altı ayı sonunda 951 milyon TL prim üreterek, 30,8 milyon TL teknik kara ve 22,2 milyon TL net kara ulaştık. Marka değerimiz 936 milyon TL’ye yükseldi. Kısacası bu bina, Aksigorta’nın başarılarının, yükselişinin en yakın tanığı oldu”dedi.

TOPLAM 7 BİN 873 METREKARE

Taşınma gerekçeleriyle ilgili olarak da Uğur Gülen şunları söyledi: “Ancak, hızla büyüyorduk, bu büyüme yeni yatırımlar da gerektiriyor, binamızın fiziksel yapısı buna imkan vermiyordu. Bu nedenle de yeni bir ofis arayışına girdik, uzun süren, pek çok alternatifi değerlendirdiğimiz bir sürecin ardından Ümraniye Tepeüstü’nde bulunan Buyaka Ofis Kuleleri’nde karar kıldık. 17 Ekim 2014, buradaki son günümüz olacak. 20 Ekim’den itibaren Buyaka’daki yeni ofisimizde yine Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz. 1. Kule’de toplamda 7 bin 873 metrekareden oluşan ofisimizdeki yerimizi almadan önce de hem İstanbul’un siluetinde hem de Aksigorta’lıların gönlünde önemli bir yere sahip Genel Müdürlük binamıza veda ederken, son bir defa Boğaz’ın bu güzel manzarasının keyfini birlikte paylaşalım istedik”dedi.


Etiketler: ugur gulen, Buyaka, ümraniye, Fındıklı, veda partisi, aksigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Aksigorta'dan veda partisi