Allianz, kömür endüstrisine desteğini sürdürecek

Sigorta devi Allianz, bazı Avrupalı ​​sigorta şirketlerinin Polonya kömür şirketlerine milyarlarca euro yatırım yaptıkları için eleştirildiği bir rapora yanıt verd

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 13.02.2018 - 10:09
    Son Güncelleme: 06.01.2019 - 23:59

Avrupa sigorta şirketlerinin kömür şirketlerine verdiği destek, Polonya'nın kömür endüstrisini "Avrupa'daki en kirletici olay" olarak nitelendiren grup tarafından "iklim değişikliği ile mücadele etmek ve kıtada yılda binlerce erken ölüm vakasına neden olmak için uluslararası çabaları zayıflatmak" olarak tanımlandı.

Rapora göre, dünyanın ikinci büyük sigortacısı Allianz, Avrupa'da inşaat aşamasında olan ve bu yıl faalieyet geçmesi beklenen en büyük kömür santralini imzalayan bir konsorsiyuma liderlik ediyor. Konsorsiyumda Generali, Munich Re'nin bağlı kuruluşu Ergo Hestia'ı ve Polonyalı sigortacı PZU bulunuyor.

Allianz Group Insurance Business'e yaptığı açıklamada, riskin değerlendirilmesine yönelik kendi yaklaşımının tüm sektörleri boykot etme politikalarının uygulanmasından daha etkili olduğunu belirtti. Şirket, yaptığı açıklamada, "Sigorta sektöründe, ESG (evrensel, sosyal ve yönetişim ) risk değerlendirmeleri büyük müşterilerimizle yapılan işlemlerin değerlendirilmesinin önemli bir bileşenidir. 2015'ten bu yana Allianz hassas sektörler ve ülkelerdeki tüm işlemler için çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) risklerini sistematik bir şekilde değerlendiriyor. Bütüncül ESG yaklaşımımızın bir sektör dışlamadan daha iyi bir şekilde karmaşık risk değerlendirme süreçlerinin ihtiyaçlarını karşılayacağına inanıyoruz. Mali ve mali olmayan risk kriterlerini bozan müşterilere sigorta yapmamak gündelik işimizin bir parçası "dedi.

Şirket, dünyanın en büyük kurumsal sigortacılarından ve yatırımcılarından biri olarak, ana faaliyet alanına küresel ölçekte "uzun vadeli kurumsal sorumluluk stratejisi" uyguluyordu. Allianz Group, "Düşük karbonlu ekonomiye geçişi destekliyoruz ve iklim dostu iş modelleri ve enerji kaynakları kurma yolunda müşterilerimize eşlik ediyoruz" açıklamasında bulundu. Açıklamada "Müşterilerimizi düşük karbon ekonomisine giden yolda destekliyoruz. Bu nedenle, yeterli sürdürülebilirlik performansı veya uygun risk azaltma stratejileri gösterdiklerinde kamu hizmetleri kuruluşları ile madencilik şirketlerini sigorta etmeye devam edeceğiz "denildi. 2016 yılında şirket, kömür temelli şirketlerden 225 milyon €'luk (366 milyon SGD) hisse sattı ve 3,9 milyar € (6,34 milyar $) tutarında sabit gelir elde etti.Etiketler: Allianz
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Allianz, kömür endüstrisine desteğini sürdürecek