Allianz, Lemonade ile işbirliğine gitti

Allianz Sigorta ile Lemonade, insurtech alanında ortaklık yaptı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 21.04.2017 - 09:00
    Son Güncelleme: 08.10.2017 - 03:46

Yapay zekaya odaklı bir insurtech şirket olan ABD'li Lemonade, sigorta devi Alman Allianz ile stratejik ortaklığa imza attı.

Yatırımın ayrıntıları açıklanmamasına rağmen, Lemonade, Allianz'ın ABD'deki ve uluslararası platformdaki ağlarından faydalanacak.

Allianz'ın CDO'su Solmaz Altın, "Allianz sigortanın en uç noktasında kalmaya kararlı. Insurtech alanını yakın ve küresel olarak takip ediyoruz . Teknoloji, kullanıcı deneyimi ve işletme modeli yeniliği açısından Lemonade çok uç bir nokta. Lemonade ile bir paydaş olmaktan çok mutluyuz ve söz konusu girişimin ABD ve dünya genelinde hızlı genişlemelerini hızlandırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi.

Lemonade'nin kurucu ortağı ve CEO'su Daniel Schreiber, "Allianz, haklı olarak endüstrimizdeki en ileri düşünen şirketlerden biri olarak görülüyor. Allianz, benzersiz erişim ve kaynaklarına rağmen, Lemonade ile rekabetçi bir iş yapmıyor ve önümüzdeki yıllarda onlarla olan ilişkimizi derinleştirmek için sabırsızlanıyoruz" dedi.Etiketler: Allianz, Solmaz Altın
YORUMLAR (0)
Allianz, Lemonade ile işbirliğine gitti