Allianz'da Solmaz Altın'dan boşalacak koltuğa atama yapıldı

Alman sigorta şirketi Allianz, Solmaz Altın'ın Asya'ya CEO olarak atanması sonrasında şirketin dönüşüm stratejisinin başına Latin Amerika CEO'su Iván de la Sota'yı atadı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 09.03.2018 - 15:26
    Son Güncelleme: 19.01.2019 - 03:50

De la Sota, 27 yıl boyunca Allianz ile birlikte ve 2015 yılının Kasım ayında bu yana da İber ve Latin Amerika bölgesinin CEO'su olarak görev yapıyor. Daha önce ise dört yılını Allianz İspanya'nın CEO'su olarak geçirdi.

De la Sota'nın liderliğinde, şirketin yeni yönetim bölümü, iş modeli dönüşümü ve yenilikçiliğinin sorumluluğunu üstlenecek. Tüm müşteri grupları arasında dijital sigorta ve yatırım çözümlerine yönelik artan talep nedeniyle ortaya çıkan iş fırsatlarını değerlendirmede Allianz kuruluşlarını destekleyecek.

Bölüm ayrıca Avrupa doğrudan sigorta şirketleri, küresel iş kolu Allianz Ortakları ve İber ve Latin Amerika bölgesi için de sorumlu olacak.

Allianz yönetim kurulu başkanı Michael Diekmann, “Allianz, bu kurulu işlevi tanıtarak geleceğe hazır iş modellerinin geliştirilmesinin önemini vurgulamaktadır. Iván de la Sota, bu tür zorlukları birkaç kez daha üstlenmiştir ve devam etme kabiliyetine sahiptir.” dedi. Allianz'ın CEO'su Oliver Bäte ise şunları söyledi: "Iván de la Sota, perakende iş modellerinde köklü değişikliklerin uygulanmasında kanıtlanmış bir sicili olan bir CEO. Ayrıca, çalışanların verimliliği ve müşteri memnuniyetini nasıl artıracağını anlıyor. Dijital ortağımız olan son iki yıldır Dijital Gündemimizi uygulayan Solmaz Altın tarafından atılan güçlü temel üzerine inşa edebilecek." şeklinde konuştu.

De la Sota, 31 Aralık 2020 tarihine kadar yönetim kuruluna atandı. Allianz yönetim kurulu, 31 Aralık 2020 tarihine kadar Allianz yönetim kurulu üyeleri olan Sergio Balbinot ve Axel Theis'in sözleşmelerini de uzattı.Etiketler: Allianz, Solmaz Altın
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Allianz'da Solmaz Altın'dan boşalacak koltuğa atama yapıldı