Allianz'dan düşük karbon sözü

Allianz CEO'su Oliver Bäte, "Düşük karbonlu, sosyal olarak istikrarlı bir toplum inşa etmeyi amaçlıyoruz" dedi

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 16.04.2018 - 13:39
    Son Güncelleme: 13.01.2019 - 19:29

Allianz SE CEO'su Oliver Bäte, “Hedefimizi açıkça tanımladık: Bir risk uzmanı ve uzun vadeli bir yönelime sahip bir yatırımcı olarak, düşük karbonlu bir ekonomiye geçişi destekliyoruz ve sosyal projelerimiz tüm dünyada dezavantajlı gençleri güçlendiriyor.” şeklinde konuştu. insurancebusinessmag'da yer alan habere göre, Allianz SE CEO'su Oliver Bäte iklim değişikliğini ve ekonomik istikrarsızlık önümüzdeki on yılların en büyük zorlukları. 2017 yılı sürdürülebilirlik raporunu yayınlayan sigorta devi, sürdürülebilirlik faaliyetlerinin hem düşük karbonlu hem de sosyal olarak istikrarlı bir toplum oluşturmaya yardımcı olduğunu açıkladı.

Bir yatırımcı olarak Allianz, Avrupa ve ABD'de 81 rüzgar çiftliğine ve yedi güneş enerjisi santraline yatırım yaptı. Şirket bugüne kadar yenilenebilir enerji için 5,6 milyar € yatırım gerçekleştirdi. Bu arada sertifikalı yeşil binalardaki yatırımlar ise 11 milyar € 'yu geçti. Öte yandan Allianz, sigorta açısından, şirket gelişmekte olan tüketicilere uygun fiyatlı sigorta hizmetleri sunmak için mikro sigorta sağlayıcısı BIMA'yı 96,6 milyon dolar ile destekledi.

Tüm sigorta primi yatırım kararlarında Allianz, standart, çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) kriterlerini dahil etmek için pratik yaptığını açıklarken, geçtiğimiz yıl Allianz, şirketleri ESG kriterlerine göre sıralayan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde dünya çapında en üst düzey sigorta şirketi oldu.Etiketler: Allianz
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Allianz'dan düşük karbon sözü