Alman devi İspanyol şirkete ortak oldu

Munich Re, Helvetia Seguros ile ortak oldu. Munich Re, Helvetia Seguros ile dijital risk değerlendirme çözümü konusunda ortak oldu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 05.03.2021 - 12:03
    Son Güncelleme: 06.08.2021 - 11:23

Buse Kuşkaya Seçgin / Sigorta Gündem Dış Haberler

Dünyanın en büyük reasürans gruplarından biri olan Alman Munich Re Automation Solutions, İspanyol hayat sigortası pazarı için yenilikçi bir dijital risk değerlendirme çözümü uygulamak için Helvetia Seguros ile yeni bir ortaklılığa imza attı.

Munich Re Automation Solutions tarafından geliştirilen Munich ReThe teknolojisi, Helvetia Seguros'un aracılarının İspanyol müşterilerine daha iyi bir risk değerlendirme imkanı sunmasını sağlayacak.

Aracılar, teknolojiyi uygulayarak, satış sürecinde kaybedilen potansiyel müşteri sayısını önemli ölçüde azaltarak yenilikçi bir değerlendirme süreci sağlayabilecekler.

DİJİTAL SATIŞLARI DA DESTEKLEYECEK

Teknolojinin yanı sıra, Münih Re Iberia ekibi, Helvetia Seguros'un hayat sigortası dijital satışlarını desteklemek için gerekli risk süreçlerini geliştirecek, sürdürecek ve iyileştirecek.

Helvetia Seguros Hayat Sigortası Direktörü Carlos Piñero Porro, bu işbirliği ile ilgili olarak şunları söyledi: “Munich Re’nin global boyuttaki uzmanlığı ve hayat sigortası sektöründeki kanıtlanmış geçmişi, onları Helvetia Seguros için açık bir ortak seçimi yapan belirleyici faktörler arasındaydı. Hızla gelişen şirketimiz, kanıtlanmış teknolojiyi sağlayabilecek köklü bir ortağa ihtiyaç duyuyordu ve bunun doğru seçim olduğuna ikna olduk.”

Munich Re Üst Yöneticisi Carlos Rodríguez García ise şöyle konuştu:

“Helvetia İspanya’nın hayat sigortaları için Munich Re’nin otomatik underwriting teknolojisini seçmesinden çok memnunum. Ortaklarımızın arkasındayız. Hayat sigortası ve yüksek kaliteli risk analiz süreçleri ile uğraşan müşteriler için optimal kullanıcı deneyimleri sağlayan Helvetia Seguros’u destekliyor, Munich Re’nin Madrid Bölge Ofisi’nden underwriting ve hasar sigortası üzerine tam uzmanlık getiriyoruz.”

Münih Re Automation Solutions EMEA Başkan Yardımcısı Paul Donnelly ise şunları ekledi:

“Bu ortaklık, hayat sigortası otomatik risk süreçlerini hızlandırmayı amaçlayan firmalar için birincil seçenek olarak önemini koruyor. Helvetia Seguros, aracılarına ve müşterilerine mükemmel, teknoloji odaklı bir hizmet sunmak için yıllardır sınırları zorluyor. İspanyol hayat sigortası pazarında bir devrim olacak. Bize inanmalarından dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklığın mükemmel bir eşleşme olacağından eminim.”

(Kaynak: Reinsurance News)Etiketler: Almanya, Sigorta, Munich Re, İsviçre, Helvetia Seguros, İspanya
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Alman devi İspanyol şirkete ortak oldu