Amazon sigorta satışına adım adım yaklaşıyor

E ticaret devi ABD'li Amazon’un potansiyel bir İngiliz fiyat karşılaştırma sitesi üzerinden sigorta satışı yapmak için bir dizi büyük Avrupalı sigorta şirketi ile görüştüğü söyleniyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 17.08.2018 - 11:48
    Son Güncelleme: 06.04.2019 - 11:16

Guardian'da yer alan habere göre adını vermeyi reddeden üç sigorta sektörü yöneticisi, olası bir lansmanla ilgili e-ticaret deviyle gizli görüşmelerde bulunduklarını söyledi. Bir yetkili, görüşmelerin Amazon'un sigortacılarla yaptığı birkaç görüşmenin bir parçası olduğunu söylerken, Amazon yorum yapmayı reddetti ve bir lansman planının olmadığını söyledi.Haberde karşılaştırma sitesinde hangi sigorta ürünlerinin satılacağının henüz net olmadığı belirtilirken, ancak endüstri kaynaklarından biri, karşılaştırma sitesi modelini, Amazon'un bir firma ile ortaklık yapmak yerine bir dizi ürün sunma stratejisiyle uyumlu olduğunu açıkladı.

Amazon'un sigorta sektörü planlarındaki söylentiler, şirketin Ekim 2017'de Londra merkezli sigorta profesyonellerini işe alındığı görüldüğünden bu yana ciddi şekilde seslendiriliyor. Şirketin mevcutta perakende satışta olan, kaza sonucu meydana gelen hasar, arıza ve hırsızlığa karşı satın alınmayı kapsayan bir garanti ürünü olan Amazon Protect adlı ürünü bulunuyor. Firma aynı zamanda kısa süre önce Direkt Hattına benzer bir modele sahip olarak tanımlanan Mumbai merkezli Acko General Insurance'ın ana şirketine 12 milyon ABD dolar yatırım yapmıştı.

Sigorta şirketi Admiral’ın finans müdürü Geraint Jones, Guardian’a sigorta şirketinin yeni bir teklif sunması halinde Amazon’la işbirliğine açık olacaklarını söyledi.
Jones, “Eğer bir karşılaştırma sitesi kurarsa, o zaman Admiral'in potansiyel olarak üye olmakla ilgilenebiliriz. Fiyat karşılaştırması ürünlerimizin ana dağıtım kaynağı. ”dedi.Etiketler: Amazon
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Amazon sigorta satışına adım adım yaklaşıyor