Anadolu Hayat Emeklilik fon büyüklüğünde 10 milyar TL’yi aştı

12 yılı başarıyla geride bırakan bireysel emeklilik sektörünün öncü şirketi Anadolu Hayat Emeklilik, toplam fon büyüklüğünde 10 milyar TL’yi aştı.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 28.06.2016 - 11:46
    Son Güncelleme: 01.06.2019 - 09:30

Türkiye’nin halka açık ilk emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, fon büyüklüğünde ulaştığı yüksek büyüme rakamıyla Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki pazar payını korumaya devam ediyor. 3 Haziran tarihli Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) verilerine göre, Anadolu Hayat Emeklilik %19 pazar payıyla fon büyüklüğünde 10 milyar TL’yi aştı.

“Toplam fon büyüklüğünde yıl başına göre %13 oranında büyüme sağladık”

Türkiye’de en geniş dağıtım ağına sahip olmanın avantajıyla hızla büyüyen Anadolu Hayat Emeklilik’in ulaştığı başarılar ile ilgili bir değerlendirme yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan şöyle konuştu: “Sektörde devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğünde 10 milyar TL’yi aşma başarısını gösterdik. Toplam fon büyüklüğünde, yıl başına göre %13 oranında büyüyerek %19’luk pazar payı elde ettik.

Şirket olarak, öncüsü olduğumuz bireysel emeklilik sektöründe ilklere imza atarken, 12. yılını tamamlayan ve ülkemizde yurt içi tasarruflarının büyütülmesinde çok önemli bir rol üstlenen sisteme olan inancımızı artırarak sürdürüyoruz. Şirketimiz, güçlü ortaklık yapısı, sağlıklı mali bünyesi, sahip olduğu kurum kültürü ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla sektör ve ülke ekonomisi için katma değer yaratmaya devam edecektir.”

“Yıl sonunda 60 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşılmasını bekliyoruz”

Erkan sözlerine şöyle devam etti: “Sistemdeki fon büyüklüğü yılbaşından bu yana devlet katkısı ile birlikte 6 milyar TL artış göstererek, 54 milyar TL’ye ulaştı. Aynı dönem itibarıyla katılımcı sayısı da yaklaşık 290 bin kişi artarak 6,3 milyonu aştı. Bu yılın sonunda, sistemde yaklaşık 1 milyon katılımcı artışı yaşanacağı ve toplam fon büyüklüğünün 60 milyar TL seviyesine ulaşılacağı öngörülüyor. Sektörde yaşanacak büyümeye paralel olarak, katılımcı sayısındaki liderliğimizi mevcut pazar payımızı koruyarak pekiştirmeyi ve sektördeki öncü konumumuzu sürdürmeyi hedefliyoruz.”Etiketler: Uğur Erkan, Anadolu Hayat Emeklilik
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Anadolu Hayat Emeklilik fon büyüklüğünde 10 milyar TL’yi aştı