Anadolu Hayat Emeklilik’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sezen

Anadolu Hayat Emeklilik’in Yönetim Kurulu, bugün toplanan Olağan Genel Kurul’da yenilendi.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 21.03.2019 - 17:17
    Son Güncelleme: 08.06.2021 - 19:49

SIGORTAGUNDEM.COM

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında öncü, Türkiye'nin ilk hayat sigortası şirketi Anadolu Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu’nda değişiklikler oldu.

Bugün toplanan Olağan Genel Kurulu’nda yeni Yönetim Kurulu belirlenirken, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na da Yalçın Sezen getirildi. Başkanvekilliğine de Hasan Koçhan seçildi. Görevlendirme kararları yeni Yönetim Kurulu üyelerinin oybirliğiyle alındı.

KAP’TA DUYURULDU

Anadolu Hayat Emeklilik’ten konuyla ilgili KAP’a gönderilen duyuruda şöyle denildi:

"21 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Şirketimiz Ortaklar Olağan Genel  Kurul Toplantısı'nda göreve seçilen yeni Yönetim Kurulumuz, kendi  aralarında görev dağılımı yaparak; Başkanlığa Sayın Yalçın Sezen'in ve Başkan Vekilliği'ne Sayın Hasan Koçhan'ın  seçilmelerine oybirliği ile karar vermiştir."

YALÇIN SEZEN

1965 yılında İzmir'de doğan Yalçın Sezen, 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Sayın Sezen, 1997 yılında Mevduat ve Bankacılık Hizmetleri Müdürlüğü Müdür Yardımcılığına, 2001 yılında Birim Müdürlüğüne, 2005 yılında Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölümü Müdürlüğüne atanmıştır. 13 Nisan 2011 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.Etiketler: Hasan Koçhan, yeni yönetim kurulu, Yalçın Sezen, Anadolu Hayat Emeklilik
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Anadolu Hayat Emeklilik’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sezen