Anadolu Hayat Emeklilik'ten büyük başarı

Anadolu Hayat Emeklilik fon büyüklüğünde 6 milyar TL’yi aşan ilk şirket oldu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 22.05.2014 - 10:22
    Son Güncelleme: 17.02.2021 - 08:36
10 yılı başarıyla geride bırakan bireysel emeklilik sektörünün öncü şirketi Anadolu Hayat Emeklilik, 9 Mayıs 2014 tarihli verilere göre toplam fon büyüklüğünde devlet katkısı tutarı dahil 6 milyar TL’yi aşan ilk şirket oldu.
Türkiye’de en geniş dağıtım ağına sahip olmanın avantajıyla hızla büyüyen Anadolu Hayat Emeklilik, fon büyüklüğünde ulaştığı yüksek büyüme rakamı ile pazar payını korumaya ve Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki (BES) lider pozisyonunu güçlendirmeye devam ediyor. Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından yayımlanan 9 Mayıs 2014 tarihli verilere göre, Anadolu Hayat Emeklilik yüzde 20 pazar payı ile fon büyüklüğünde 6 milyar TL’yi aşan ilk emeklilik şirketi oldu. 

“BES, Türk halkının küçük tasarruflarını değerlendirebilecekleri  en iyi bireysel yatırım aracı haline geldi”

Türkiye’nin ilk ve tek halka açık emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik’in ulaştığı başarı ile ilgili bir değerlendirme yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, “9 Mayıs tarihi itibariyle fon büyüklüğümüzün 5,7 milyar TL’ye yaklaştığını  müşterilerimizin hesaplarında bulunan yaklaşık 358 milyon TL devlet 
katkısı tutarı da dahil edildiğinde, toplam fon büyüklüğümüzün 6 milyar TL düzeyini aştığını görüyoruz. Şirket olarak, sektörde ilklere imza atarken, 10. yılını tamamlayan ve ülkemizde tasarrufların büyütülmesinde öncü rol üstlenen sisteme olan inancımızı artırarak sürdürüyoruz” dedi. 

“Devlet katkısı tutarı ile birlikte, sektör 30 milyar TL fon  büyüklüğünü aştı”         
BES’te katılımcılara sunulan devlet katkısı avantajının, katılımcı hedef kitlesini büyütürken nihai faydayı daha anlaşılır kıldığı ve sistemin cazibesini her geçen gün artırdığını ifade eden Uğurlu, sözlerine şöyle devam etti: “Sistemdeki fon büyüklüğü yılbaşından bu yana devlet katkısı ile birlikte 3,7 milyar TL artış göstererek, 30 milyar TL’yi aştı. Aynı dönem itibariyle katılımcı sayısı da 367 bin 
kişi artarak 4,5 milyona  ulaştı. En fazla bilinen tasarruf ve yatırım ürünleri arasında birinci sıraya yükselen bireysel emekliliğe olan güvenin artmasından ve emeklilik fonlarının yatırım araçları arasında yerini sağlamlaştırmasından oldukça memnunuz. Bu yılın sonunda sistemde 5 milyon katılımcı ve yaklaşık 36 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşabileceğini öngörüyoruz.” 


Etiketler: bes, şirket, anadolu hayat emeklilik
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Anadolu Hayat Emeklilik'ten büyük başarı