Anadolu Sigorta'dan kadınlara özel ücretsiz tarama

Anadolu Sigorta, bu yıl da sigortalısına özel ücretsiz mamografi taraması kampanyası düzenledi

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 20.03.2017 - 14:37
    Son Güncelleme: 14.11.2017 - 19:58

Anadolu Sigorta, toplumda meme kanseri ile mücadele konusunda bilinçlenmeyi sağlayabilmek amacıyla İstanbul Üniversitesi’yle geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği anlaşma ile üniversitenin Onkoloji Enstitüsü’nde mamografi birimi açmıştı. Anadolu Sigorta bu kapsamda bu sene de, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 40 yaş ve üzeri 50 Anadolu Sigortalı kadına ücretsiz mamografi taraması fırsatı sundu. Taramalar, İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Radyodiagnostik Uzmanı, Prof. Dr. Gülgün Engin tarafından incelendikten sonra değerlendirilip hastalara teslim edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Sigorta I. Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu, meme kanserinin günümüzde kadınlarda görülen kanser türleri arasında birinci sırada olduğunu söyledi. Kanserle mücadelede erken teşhisin önemine dikkat çeken Tiryakioğlu, özellikle meme kanserinde erken teşhisin çok kritik bir rolü bulunduğunu vurguladı. Tiryakioğlu: “Günümüzde ne yazık ki kanser artık yaşamımızın bir parçası haline geldi. Bu mücadelede, erken teşhis çok büyük önem taşıyor. İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü ile hayata geçirdiğimiz bu kampanyayla bir kez daha erken teşhisin önemine dikkat çekmek istedik” dedi.

Anadolu Sigorta’dan Toplum Yararına Sosyal Sorumluluk Projeleri

Anadolu Sigorta farklı alanlarda hayata geçirdiği toplumsal projeleri ve sosyal sorumluluk çalışmaları ile de dikkat çekiyor.

2010 yılında hayata geçirilen “Bir Usta Bin Usta” projesi, sekizinci yılında da kaybolmaya yüz tutan meslekleri canlandırmaya ve yeni usta adayları yetiştirmeye devam ediyor. Ulusal ve uluslararası alanda birçok ödüle layık görülen Bir Usta Bin Usta Projesi kapsamında 7 yılda 35 mesleki eğitim düzenlendi ve 658 usta adayına eğitimler verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’nün teknik danışmanlığında yürütülen proje kapsamında her yıl 5 ilde, 3 ila 6 ay arasında değişen eğitim programlarıyla 5 mesleki kurs düzenleniyor. Proje ile 10 yıl boyunca 50 mesleğin ve toplam 1.000 usta adayının desteklenmesi hedefleniyor.

Anadolu Sigorta, sekiz yıldan bu yana sponsor olarak yanında yer aldığı, Türkiye Engelsizler Kültür ve Sanat Eğitim Merkezi (TEKSEM) ile yakın zamanda yeni bir işbirliği içerisine girerek, desteğini artırdı. Bu amaçla 2016 yılında "Fazla Mal Burs Çıkarır" ismiyle düzenlenen ve Anadolu Sigortalıların da aktif olarak içinde yer aldığı kampanya kapsamında 121 engelli kız çocuğuna burs sağlanmış oldu.

Anadolu Sigorta, denizlerin kirlenmesini önlemek ve kirlilikle mücadeleye katkıda bulunmak amacıyla DenizTemiz Derneği/TURMEPA ile de işbirliği içerisinde bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda imzalanan protokolle, her türlü deniz aracının sigorta edilmesinden elde edilen gelirden TURMEPA da pay alıyor.Etiketler: mamagrofi, Anadolu Sigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Anadolu Sigorta'dan kadınlara özel ücretsiz tarama