Arıkçı'dan veda yazısı...

HDI Sigorta'daki görevlerinden ayrılan Orhan Arıkçı, görevinden ayrılış nedenini bir yazıyla kamuoyu ile paylaştı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 13.03.2013 - 10:55
    Son Güncelleme: 18.09.2021 - 07:18
Geçtiğimiz günlerde HDI Sigorta'daki görevlerinden ayrılan Orhan Arıkçı, söz konusu ayrılığın nedenlerini kısa bir yazıyla kamuoyu ile paylaştı.
Orhan Arıkçı, iddia edildiği gibi başarısız bir yönetim sergilemediğini ve şirketin kısa süre içinde yayınlanacak rakamlarından ve 2013 yılı rakamlarından başarılı olduğunun görüleceğini ifade etti.
 
Değerli arkadaşlar ve değerli meslektaşlarım sözleriyle yazısına başlayan Orhan Arıkçı şunları söyledi:
 
"Türkiye'ye yaklaşık 3 sene önce gelmemin asıl sebebi olan HDI Sigorta'yı kurumsallaştırmak, sektörde bilinir hale getirmek ve sonuçta sürekli karlı hale getirmek. Bu esas görevimi son derece başarılı bir şekilde bitti diye değerlendiriyorum. Daha henüz rakamlar yansıtmasa bile, en geç 2013 sonuçları bana hak verecektir diye düşünüyorum.
 
2013 sene sonuna kadar geçerli bir anlaşmam olmasına rağmen, sermayedarımız ile strateji ve şirketin geleceği hakkında farklı görüş sebebinden dolayı ve anlaşmamı uzatmak gibi bir niyetim olmadığından dolayı, sermayedarımızla karşılıklı ve iyi bir şekilde anlaşarak, HDI Sigorta'daki CEO ve YK üyesi görevimden geçen hafta itibarıyla ayrılmış durumdayım.
 
İsviçre ve Almanya ile irtibatlı değişik ve sektör dışı projelerim bir taraftan, çok inandığım ve geçmişte hazırlanan ciddi altyapı sayesinde gelecekte ciddi bir başarıyı sağlayacak "gurur meselem" HDI Sigorta'ya dışarıdan değişik devam eden projeler ve konularda istenildiğim yer ve konularda destek vermeye devam edeceğim.
 
Bunun dışında, sosyal sorumluk alanında da elimden gelen yardımseverliğe devam edeceğim, çünkü duyarlılığın ve yardımseverliğin gücüne inanıyorum. 
 
Bundan sonra da sizlerle diyaloğumun devam ettirmek en büyük arzum. Tekrar başka bir ortamda görüşmek üzere, Sevgi ve Saygılar"
 
Orhan Arıkçı
 


Etiketler: Orhan Arıkçı, hdi sigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Arıkçı'dan veda yazısı...