Aviva: Türkiye için özel planlarımız var

Aviva Uluslararası CEO’su Maurice Tulloch, Türkiye’nin büyüme oranları, nüfusunun genç ve dinamik olması ve güçlü finansal yapısı sayesinde çok uluslu sigorta şirketleri için çekici fırsatlar sunduğunu söyledi

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 19.05.2017 - 09:36
    Son Güncelleme: 13.11.2017 - 18:28

Aviva Uluslararası CEO’su Maurice Tulloch, Türkiye’nin büyüme oranları, nüfusunun genç ve dinamik olması ve güçlü finansal yapısı sayesinde çok uluslu sigorta şirketleri için çekici fırsatlar sunduğunu söyledi

Avivasa’nın ortağı Aviva’nın CEO’su Maurice Tulloch, 2016 tüm dünya için ABD seçimleri ve Brexit referandumu dolayısıyla ekonomik ve politik olarak çok hareketli bir yıl olduğunu, 2017’nin de geçen yıldan çok farklı olmayacağını söyledi. “Tüm dünya değişim zamanları yaşıyor. Hatta bu duruma belirsizlik zamanları bile diyebiliriz” diyen

Tulloch, “Türkiye de farklı değil. Sürdürülebilir büyüme ve istikrar, tüm ekonomiler için çok önemli. Bu durum hızlı büyüyen ve yabancı yatırımcılar için çekici bir pazar olan Türkiye için de geçerli” dedi. Buna karşın Türkiye pazarını sevdiklerini ve buradaki varlıklarından mutlu olduklarını ifade eden Tulloch, AvivaSA’daki ortaklıklarına ilişkin şöyle konuştu:

“Türkiye’de çok güçlü bir çoklu dağıtım kanalımız var. En büyük direkt satış ve danışmanlık ekibine ve acente ağına sahibiz. Bu sayede ülkenin her köşesinde etkinlik gösterebiliyoruz. Türkiye’nin en saygın ve büyük holdinglerinden birisi olan Sabancı Topluluğu’yla da uzun yıllara dayalı, başarılı bir ortaklığımız var. Bu yıl işbirliğimizin 10. yılı. Akbank sayesinde sağlam bir bankasürans erişim ağına sahibiz. Otomatik Katılımın da başlamasıyla sektörün büyüme için oldukça çekici fırsatlar sunduğunu görüyoruz. Bu pazarda büyümeye devam etmek için sabırsızlanıyoruz.”

Sektör hangi ülkelerde öne çıkıyor?

2017’nin, %3,5 gibi bir büyüme öngörüsüyle global olarak iyi bir yıl olabileceğini düşünüyorum. Asya, Çin ve Endonezya gibi ülkelerin büyüme hedeflerini yakalayacağı beklentisiyle; yüksek büyümenin olduğu bir bölge olacak. Beklentimiz Asya’daki büyümenin yanı sıra, Polonya ve Türkiye’de de büyümek. Bu pazarlarda büyük etki yaratacak ve gelişmiş ürün ve hizmetler sunabileceğimiz fırsatlar var. Hedefimiz sadece “büyümekte olan” şeklinde adlandırılan pazarlarda değil; Fransa ve Kanada gibi doygunluğa ulaşmış pazarlarda da büyümek. İşimizi dijitalleştirerek ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun ürünleri sunarak büyüme yakalayabileceğimiz fırsatlar elimizde.En büyük sigorta şirketi olduğumuz ve 16 milyondan fazla müşteriye hizmet verdiğimiz İngiltere’de de daha fazla büyümek istiyoruz.

‘Türkiye için özel planlarımız var’

Türkiye hedefinizde değişiklik var mı?

Türkiye, bizim yıldız olarak adlandırdığımız, Aviva’nın yüksek büyüme potansiyeline sahip, güçlü, pazarlarından birisi. Uzun süredir yüksek büyüme potansiyeline sahip şirketlerimizi izliyoruz. Avrupa ve Asya’da birçok yatırımımız var ve Türkiye yatırımımız bunlar arasında çok özel bir yere sahip. Sigorta sektörü burada belirgin bir büyüme hızına sahip. Büyüme oranları, nüfusunun genç ve dinamik olması ve güçlü finansal yapısı sayesinde çok uluslu sigorta şirketleri için çekici fırsatlar sunuyor.

Türkiye için büyük planlarımız var. Acentelerimize ve banka iş ortaklarımıza, en nihayetinde de müşterilerimize en gelişmiş teknolojileri sunmak için bilgi teknolojileri sistemlerimizi modernize etmek üzere yatırım yapıyoruz. Aviva’nın global stratejisinin bir parçası da “dijital bir şirket olmak” ve Türkiye’nin de, şirketin bu dijital dönüşümünde ön saflarda yer aldığını görmek isterim. Türkiye, dijital kullanımın üst düzeyde olduğu bir ülke. Dijital kanalları etkin kullanan genç nüfusuyla dijital sigortacılık için Türkiye’nin doğru bir ülke olduğunu düşünüyorum. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun, doğru ürünleri sunabilmek önceliklerimiz arasında. Sigorta satın aldıklarında çok daha geniş bir ürün portföyü sunmak bizim temel stratejimiz.

Kadife Şahin - MilliyetEtiketler: CEO, Aviva, Maurice Tulloch
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Aviva: Türkiye için özel planlarımız var