AvivaSA zor koşullarda yaşayan kadınlara iş imkanı sunuyor

AvivaSA yeni projesiyle ekonomik, psikolojik, fiziksel şiddet gördüğü için ve farklı nedenlerden dolayı kadın sığınma evlerinde yaşamını sürdürmek zorunda kalan kadınlara istihdam imkanı sunuyor.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 30.09.2020 - 13:17
    Son Güncelleme: 15.11.2020 - 19:14

AvivaSA, lise mezunu, kadın sığınma evlerinde yaşamını sürdürmek zorunda kalan, ekonomik açıdan zor durumda olan ve farklı nedenlerle ev dışında çalışamayan kadınların istihdamına katkı sağlıyor. Bunun için çağrı merkezi hizmeti şirketi ATOS iş birliğiyle yeni bir projeye imza atıyor. Proje kapsamında ilk etapta Düzce’de yaşayan kadınlara AvivaSA çağrı merkezinde iş imkanı sağlanacak. Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, İŞKUR ve Düzce Kadın Sığınma Dernekleri işbirliğiyle belirlenen adaylar, online olarak verilecek mesleki eğitimin ardından profesyonel iş hayatına adım atacak.

“Hedefimiz kadınların yanında olmak”
Türkiye’de kadın istihdamının önemine dikkat çeken AvivaSA Genel Müdürü Fırat Kuruca, kadın sığınma evlerinde yaşayan kadınların da istihdam edilmesi gerkliliğine dikkat çekti. Kuruca: “Bu projemizle kadınların işgücüne katılımını artırmak ve hem ekonomik hem de sosyal olarak güçlenmelerini sağlamak amacındayız. AvivaSA olarak aile içi şiddet ve farklı nedenlerle kadın sığınma evlerinde yaşayan ve ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan kadınlara nasıl fırsat sağlarız düşüncesiyle bu projeyi hayata geçirdik. Evden çalışmanın da hayatımıza girmesiyle bu işi çok daha kolay yapabileceğimizi gördük. Düzce’de başlattığımız projemizde ilk etapta 5 kadınla yola çıkmayı planlıyoruz ancak ulaştığımız çalışan sayısını sürekli olarak artırmayı hedefliyoruz. Bu süreçte farklı nedenlerle kadın sığınma evlerinde yaşayan ve evinden dışarı çıkamayacak durumda olan ama çalışması gereken kadınları değerlendirmeye alıyoruz. Hedefimiz projeyi Türkiye geneline yayarak daha fazla kadının yanında olmak, kadınların işgücüne dahil olmasını ve ekonomik yaşamın içinde yer alabilmesini sağlayıp, yaşam koşullarını iyileştirmek.” dedi.

AvivaSA geçen yıl başlattığı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği programı “TogetHER” programıyla da,
iş hayatında cinsiyet eşitliğinin önündeki engelleri, hem toplumsal, hem de mikro düzeyde, AvivaSA ve sigorta sektörü bağlamında incelemiş, sivil toplum kuruluşları ve onların analizcileriyle birlikte çalışmalar yürütmüştü. Şirket içinde kurulan, kadın ve erkek çalışanlarından oluşan “Eşitlik Gönüllüleri” ile kadın çalışanların kariyerlerinin önündeki engelleri tespit edip, ortadan kaldırmayı hedefleyen proje faaliyetleri başlatmıştı. Bu aksiyonlarla AvivaSA, hem şirket içinde hem de şirket dışında yürüttüğü projelerle kadınların yanında yer almaya, iş hayatında cinsiyet eşitliğini savunmaya devam etmektedir.Etiketler: , KADIN, AvivaSA, istihdam, ATOS
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
AvivaSA zor koşullarda yaşayan kadınlara iş imkanı sunuyor