Avrupa sigortacılığında büyük endişe

Sigortacılar Avrupa'da tüketicilere grup eylemleri oluşturma hakkının verilmesinden büyük endişe duyuyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 13.04.2018 - 11:17
    Son Güncelleme: 16.01.2019 - 04:05

AB Komisyonu, tüketicilere, sigorta sektörü üzerinde büyük bir etkisi olabilecek bir hareketle, Avrupa Birliğinde toplu grup eylemleri oluşturma hakkını vermeyi amaçlıyor. Clyde & Co hukuk firması ortağı Henning Schaloske, "AB Komisyonu, tüketicilere grup eylemleri oluşturma hakkının verilmesi planı,tüketicilere, sektöre ve sigorta sektörüne sismik bir etkisi olabilir. Şu anda, bir grup temelinde mahkemelere erişim Avrupa içinde önemli ölçüde değişmektedir ve Avrupa Birliği düzeyinde çok ülkeli toplu tazminat eylemi aramak için bir mekanizma yok. Bu öneri tüketicileri memnun edebilir, ancak kurumsal ve sigortada alarm vermesi muhtemeldir. Eğer bu teklifler devam ederse, süper masraflı davacı avukatların ve dava fonlarının başarılı olabileceği mükemmel bir ortam yaratma olasılığı yüksek." dedi.

Söz konusu plan AB'nin Adalet Komiseri Vera Jerounva'nın ve AB Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker'ın büyük desteğini alıyor.

Schaloske, "Sigortacıların, talep enflasyonu riskiyle ilgili kaygıları ve tüketicilere daha yüksek primlerle ilgili istenmeyen etkilerini iletmek için hızlı hareket etmeleri gerekecektir." diyerek sözlerini tamamladı.Etiketler: Avrupa
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Avrupa sigortacılığında büyük endişe