AXA Global'de önemli atama

XA Orta Doğu ve Afrika'nın CEO'su Jad Ariss oldu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 21.04.2017 - 10:53
    Son Güncelleme: 08.10.2017 - 14:53

AXA Group'da Kamu İşleri ve Kurumsal Sorumluluk Gup Başkanlığına (Head of Public Affairs & Corporate Responsibility) AXA Orta Doğu ve Afrika'nın CEO'su Jad Ariss'in atandığını duyurdu.

AXA'dan yapılan açıklamada, yeni görevinde Grup Genel Sekreteri ve AXA Grubu Yönetim Komitesi üyesi olan George Stansfield'a rapor verecek olan Jad Ariss'in atamasının 15 Mayıs 2017 tarihinden itibaren geçerli olacağı duyuruldu.

Ariss, kariyerine McKinsey'de bir yönetim danışmanı olarak başlarken, 1995 yılında AXA Grup'a AXA Global Risk'in şef mali sorumlusu olarak katıldı. 1999 yılında AXA Grup Yatırımcı İlişkileri Biriminin başkanı oldu ve 2001 yılında AXA Fransa'ya katıldı ve genel sekreterlik görevini sürdürdü. Daha sonra sorasıyla AXA Girişimcilik P / C Başkanı, İnsan Kaynakları Direktörü, AXA Girişimcileri CEO'su ve AXA Fransa Genel Müdür Yrd. . Ocak 2016'da AXA Orta Doğu ve Afrika'nın CEO'luğuna getirildi.

Ariss, HEC Fransız işletme okulundan mezun oldu ve ABD Pennsylvania Üniversitesi Wharton School'dan MBA derecesi aldı.Etiketler: Jad Ariss, Axa
YORUMLAR (0)
AXA Global'de önemli atama