AXA’dan rakibi Uniqa’ya 1 milyar dolarlık satış

Fransız sigorta devi AXA, Merkez Avrupa olarak adlandırılan Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’daki operasyonlarını 1 milyar dolar bedelle Uniqa’ya sattığını açıkladı.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 05.11.2020 - 15:45
    Son Güncelleme: 02.03.2021 - 09:39

Sigorta Gündem/Dış Haberler

Fransız sigorta devi AXA, Merkez Avrupa olarak adlandırılan Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’daki operasyonlarını 1 milyar dolar bedelle Uniqa’ya sattığını açıkladı. Bölgedeki elementer ve hayat branşı başta olmak üzere bütün portföyünü rakibine devrettiğini bildiren AXA, hatırlanacağı gibi aralarında Generali ve Vienna Insurance Group’un da olduğu alıcılar arasında son değerlemesyi yapacağını yakın zamanda duyurmuştu.

Satış işlemi sonrasında AXA’nın sermaye yeterliliğinin 2 puan daha artacağı ve finansal tablolara pozitif etkinin 2020 yılının son çeyreğinde daha net görüleceği belirtiliyor. AXA CEO’su Thomas Buberl tarafından yapılan açıklamada, AXA’nın belirlenen strateji doğrultusunda faaliyetlerini şekillendireceğinin altı çizilirken Uniqa’nın bölgedeki faaliyetlerinden duyulan memnuniyet ve AXA müşterilerinin Uniqa hizmet kalitesi altında mağdur olmayacağı ifade edildi.Etiketler: axa, Thomas Buberl, Generali ve Vienna Insurance Group, uniqa
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
AXA’dan rakibi Uniqa’ya 1 milyar dolarlık satış