Ceyda Kınay kendi işini kurdu

Zurich Sigorta eski Genel Müdür Yardımcısı Ceyda Kınay, kendi işin kuran profesyoneller arasındaki yerini aldı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 06.08.2013 - 00:50
    Son Güncelleme: 15.09.2017 - 09:23
Ceyda Kınay, sigorta sektörünün yakından tanıdığı yöneticilerden biri. 23 yıl profesyonel sigortacı olarak çalıştıktan sonra kendi işini kurdu. En son Zurich Sigorta'da genel müdür yardımcısı olarak görev alan Kınay, 2008 yılında Zurich Sigorta bünyesine Teknik Birimler&Reasürans Direktörü olarak katılmış, 1 Temmuz 2009 tarihi itibarinde de Zurich Sigorta Global İşler ve Kurumsal Teknik Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmişti.
Ceyda Kınay kimdir?
1968 yılında Adana’da doğdu. 1989 yılında Çukurova Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümünü bitirdikten sonra, 1993 yılında Marmara Üniversitesi Sigortacılık Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. 1993-1995 yılları arasında College of Insurance’'ta MBA yapan Kınay, kariyerine 1989-2005 yılları arasında Başak Sigorta'nın Muhasebe Departmanı'nda başladı. 1995-1998 yılları arasında Reasürans Departmanı'nda uzman olarak görevine devam etti. 2005 yılına kadar Reasürans Departmanı Müdürü olarak görev aldı. 2005-2007 yılları arasında Benfield Group’ta Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 2008 yılında ise Zurich Sigorta bünyesine katılarak Teknik Birimler&Reasürans Direktörü oldu.
Ceyda Kınay, 1 Temmuz 2009 tarihi itibariyle Zurich Sigorta Global İşler ve Kurumsal Teknik Grubu Genel Müdür Yardımcılığı'na getirildi. Daha sonra Zuric Sigorta'dan ayrılan Kınay kendei işin kurdu. Kınay'ın bu girişimini eski genel müdürü Ertuğrull Bul kendi ismini taşıyan (ertugrulbul.com) sitesinde yazdı. İşte o yazı:
"2007 yılında şirketin satılması gündeme gelince, şirketin ve doğal olarak kendilerinin geleceklerinden emin olamayan arkadaşlar, şirketten tek tek ayrılmaya başlamıştı. Reasürans yenileme dönemi geliyordu ve reasürans departmanı boş kalmıştı.
Tam o dönemde Ceyda hızır gibi yetişti  ve 'Danışman' olarak bizimle çalışmaya başladı.
Bizler için özel bir dönemdi. Zor bir dönemdi ve tam ihtiyaç olduğu anda, ekibin yanında yerini aldı.

Şirket satıldı. Yeni dönem başladı ve Ceyda, arzuladığı sorumlulukları bu kez farklı unvanlar  ile alma fırsatı buldu. Genel Müdür Yardımcısı unvanı ile Grubun kurumsal işlerinin yönetimi için oluşturulan birimin sorumluluğunu aldı. Özellikle ilişki yönetimi konusunda çok başarılıydı.
Yaklaşık üç sene birlikte çalıştık. Güzel bir döneme imza atan ekibin üyelerinden bir tanesi oldu.
2011 yılında, Sigortadukkanim.com kuruluşu için görevden ayrılmamı takiben, sanırım bir sene daha görev yaptı ve o da görevinden ayrıldı.

Ayrıldıktan sonra hayallerinin peşine düştü. Hayallerini gerçekleştirmek için beklediği dönem arkadaşları kendisine takılıyormuş. Ceyda, CEO oldu diyerek. CEO’nun açılımı biraz farklıymış. 'Ceyda Evde Oturuyor' şeklinde.

Hayali: Hamburgerci açmaktı.
Uzun bir hazırlık dönemi geçti.  Hazırlık o kadar uzun sürdü ki, artık hamburgerci açabileceğine dair, benim bile ümidim kalmamıştı ki; Ceyda Hamburger’cisini açtı:
Hill Side Trio içerisinde bir Burger House.

Sinema salonlarını çok sevdiğimiz için, film izlemeye neredeyse her hafta Hillside Trio’ya gidiyorduk. Şimdi haftada ikiye çıkardık. Bir defa sinema için, bir defa da Ceyda’nın Burger House, burgercisinde hamburger yemeye.
Özellikle, Lokum Burger’e bayılıyorum.
Ceyda iyi sigortacıydı, şimdi iyi işletmeci de olmuş. İşinin başında duruyor. Süreçleri bir bir takip ediyor.
Hayallerinin peşinde çok insan koşuyor ancak, hayallerini gerçekleştirebilen insan sayısı az. Gerçekleştirenlerden birisi de Ceyda oldu.
Ceyda Evde Oturmuyor, artık."


Etiketler: sigorta, Ceyda Kınay
YORUMLAR (3)
Ceyda Kınay kendi işini kurdu