Çin sigorta regülatörünün tasfiyesine devam ediyor

Çin hükümetinin sigorta düzenleyicisinin tasfiyesi henüz bitmedi, 40'a yakın yetkili soruşturmaya tabi tutuldu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 09.08.2018 - 15:29
    Son Güncelleme: 22.06.2019 - 09:13

Caixin'de yer alan habere göre, gözlemciler, Pekin'in Çin Sigorta Düzenleme Komisyonu (CIRC) eski başkanı Xiang Junbo'ya bağlı yetkilileri hedef aldığını belirttiler. Bu baskı, hükümetin sigorta ve bankacılık düzenleyicilerinin birleşmesiyle bir hükümet soruşturmasının kesintiye uğramasından sonra hükümet yetkililerini sorumlu tutma niyetlerini ifade ediyor.

Geçtiğimiz yıl, Xiang, yolsuzluk soruşturması sonrasında CIRC başkanı olarak görevden alındı ve daha sonra komünist partiden atıldı ve CIRC'nin liderliğinde “onay ve denetlemenin kötüye kullanılması” dahil, rüşvet gibi iddialarla suçlandı. Xiang, Pekin’in finans sektörü tarafından suçlanan en yüksek rütbeli memur olmasına rağmen, içeriden geçenler hükümetin yolsuzluğu köklendirme misyonunun tamamlanmamış olduğuna inanıyor.

Düzenleyici bir yetkili Caixin'e “Bir çok sorun var. Xiang'ı her şey için suçlayamayız.” dedi. Rapora göre, bazı yetkililer merkezi hükümetin yenilenen yolsuzlukla mücadele araştırmalarından önce istifa ettiler ya da görevden alındılar.Etiketler: Çin, sigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Çin sigorta regülatörünün tasfiyesine devam ediyor