Çin'den Pakistan sigortacılığına destek

Çin, Pakistan'a sigortacılık alanında bir çok fırsat sağlayacak

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 11.07.2017 - 11:09
    Son Güncelleme: 28.05.2018 - 16:23

Pakistan Devlet Bankası'na (SBP) göre, yıllık finansal istikrar incelemesinde Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru (CPEC), özellikle genel sigortacılıkta Pakistan'ın sigorta sektörü için sayısız fırsat sağlayacak.

Express Tribune'de yer alan habere göre, CPEC, altyapıyı iyileştirmeyi ve Pakistan ekonomisini canlandırmayı amaçlayan iki ülke tarafından ortaklaşa yürütülen Pakistan'daki altyapı projelerine destek oluyor.

Pakistan Devlet Bankası'ndan yapılan açıklamada, "Pakistan'ın takafül segmentinde önemli bir büyüme ile sigorta sektörünün hemen hemen tüm sektörlerinde büyümeye devam etmesi bekleniyor" denildi.
Açıklamada, sigortacılar için yapılan işlemlerin ve yatırım getirilerinin piyasa oynaklığı ve diğer makro ekonomik faktörlere bağlı olduğu konusunda uyarıda da bulunuldu. Habere göre, yatırımlar, Pakistan sigorta sektörünün varlıklarının yaklaşık% 76'sını oluşturuyor. Express Tribune'e göre, sermaye piyasalarında ani bir değişiklik olması ya da "daha uzun süre düşük" faiz ortamının devam etmesi durumunda sektör riske maruz kalıyor.Etiketler: Çin, sigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Çin'den Pakistan sigortacılığına destek