Çinli Gongbao, Yunan sigortacı Ethniki'ye teklif verdi

Çinli grup Gongbao, Yunan sigortacı Ethniki General Insurance'ın çoğunluk hissesini satın almayı teklif etti

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 12.06.2018 - 13:23
    Son Güncelleme: 07.01.2019 - 04:33

Yunanistan Ulusal Bankası (NBG), sigorta grubundaki çoğunluk hissesi için Çinli grup Gongbao'dan bir bağlayıcı teklif aldığını duyurdu. Yunanistan'ın varlıklarından elde ettiği ikinci en büyük borç veren banka, Ethniki General Insurance'ı çekirdek bankacılık faaliyetlerine odaklanmak üzere AB onaylı bir yeniden yapılandırma planının bir parçası olarak satışa çıkardı. Sigortacılık işini ABD ve Hollandalı yatırımcılara satma anlaşması Mart ayında düştü. ABD fon yöneticisi Calamos Investments ve EXIN Ortakları, NBG'nin sigorta kolunun yüzde 75'ini 718 milyon euroya (630 milyon £) satın almayı kabul etmişti, ancak anlaşma iki alıcı arasında yasal bir sorun nedeniyle gerçekleşemedi.

NBG yaptığı açıklamada, "Ulusal Bankanın ana hedefi, satış prosedürünün AB yeniden yapılanma planının şartlarına tam olarak uymasıdır." dedi.
Banka, Şangay merkezli yatırım şirketi Gongbao tarafından sunulan fiyat hakkında daha fazla bilgi vermedi. Ethniki General Insurance'ın ülkedeki finansal sistemdeki önemli rolü göz önünde bulundurulduğunda, NBG, işi elden çıkarmak için uluslararası bir ihale de dahil olmak üzere tüm "optimal çözümlere" bakacağını söyledi. Çin son yıllarda Yunanistan'a yoğun bir şekilde yatırım yapıyor. En büyük nakliye şirketi olan COSCO Shipping, Yunanistan'ı Asya ve Avrupa arasındaki hızla büyüyen ticaret için bir aktarma merkezine dönüştürmek amacıyla Pire Liman İdaresi'nin çoğunluk hissesini satın aldı.Etiketler: Ethniki
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Çinli Gongbao, Yunan sigortacı Ethniki'ye teklif verdi