Çinli sigorta devi Anbang Avrupa'da fırsat kolluyor

Çinli Anbang, Avrupa'daki sorunlara rağmen sigortacılık alanında alım yapabilir

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 20.03.2017 - 13:01
    Son Güncelleme: 19.10.2017 - 02:58

Çinli sigorta devi Anbang, Avrupa'da tüm olumsuzluklara rağmen fırsat gözlüyor. Anbang Sigorta Grubu Başkanı, Avrupa'nın siyasi ve ekonomik belirsizliklere rağmen sorunsuz göründüğüne işaret ederek, yeni fırsatlara açık olduklarını söyledi.

Anbang Başkanı Wu Xiaohuii Reuters'e verdiği demeçte, mülteci krizi, finansal zorluklar ve yükselen halkçılık gibi konular olmakla beraber, Avrupa'ya yatırım yapma konusunda istekli olduklarını söyledi. Wu, Avrupa'da varlıkların "çok ucuz" olduğunu ve Çinli yatırımcıların, iyi teknoloji ile şirketleri satın almak için ucuz finansman olanaklarından yararlanabileceğini altını çizdi.

Pekin merkezli sigorta şirketi son iki yılda sigorta şirketleri, lüks oteller ve diğer mülkleri olmak üzere 30 milyar ABD Dolarlık (24 milyar sterlin üzerinde) satın alma yaptı. Çin'in en agresif şirketleri arasındaki Anbang, Belçikalı sigorta şirketi Fidea'nın satın alınması ve Hollandalı sigorta şirketi Delta Lloyd'un bankacılık birimi dahil olmak üzere önemli anlaşmalar yaptı. Şirkete ABD'de ise New York'un ikonik Waldorf Astoria otelini satın alırken, Starwood Hotels & Resorts Worldwide'ı satın almaya çalıştı.Etiketler: Avrupa, sigorta, Anbang
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Çinli sigorta devi Anbang Avrupa'da fırsat kolluyor