Çinli Taiping Life'dan yaşlılara özel yaşam alanı

Çinli sigortacı Taiping Life Insurance, Şangay'daki yaşlılar için özel bir yaşam alanı kurdu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 13.08.2018 - 12:06
    Son Güncelleme: 21.03.2019 - 04:56

Nüfus projeksiyonları, 2020 yılına kadar Çin'in 60 yaş ve üstündeki 270 milyon kişiye sahip olacağını göstermekte.Rakamın 2050'de 450 milyona, yani toplam nüfusun yaklaşık üçte birine çıkması bekleniyor.

Çin haber portalı Shine'da yer alan habere göre Taiping Life, 2014 yılında açıklanan ve inşa edilmek üzere 4 milyar RMB (5.83 milyon ABD $) alan yaşlılara özel sosyal yaşam alanlarının satışına başladı. İlk sakinlerin önümüzdeki yıl içinde konutlara taşınması bekleniyor.

Pudong New Area'da yer alan konutlar, yaklaşık 3.500 kişinin sığabileceği ve uzun süreli, yüksek kaliteli yaşam ve sağlık hizmetleri sunabileceği anlamına geliyor. Taiping Life müşterileri, primlerde belirli bir tutar ödemişlerse bu topluluğa katılabilecekler. Müşteriler ve gereksinimleri karşılamayan diğer kişiler ise bir giriş ücreti ve aylık yönetim hizmeti ücreti ödeyecek. Çinli sigorta şirketleri, sigortacılık düzenleyicisinin mülk yatırım kuralları üzerindeki kısıtlamalarını gevşetmesinin ardından, yaşlılarla ilgili projelere yatırım yapmaya başladı. Uzmanlara göre, emeklilik topluluğunun gelişimi sigorta şirketinin uzun vadeli ve istikrarlı getirileri hedeflerine uygun olduğu için uzun vadeli bir yatırım.

Bir başka sigorta şirketi olan Çin Pasifik Sigorta Grubu, geçtiğimiz üç ila beş yıl içinde büyük Çin şehirlerinde yaşlı toplulukların yaşayabileceği sosyal yerler inşa etmek için 10 milyar RMB'ye (1.46 milyar ABD Doları) kadar ayrılacağını açıkladı.Etiketler: Taiping Life
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Çinli Taiping Life'dan yaşlılara özel yaşam alanı