Claire Le Gall-Robinson, SCOR Yönetim Kurulu’nda

2016 yılından beri reasürör şirketi SCOR’un Genel Sekreteri olarak görev yapan Claire Le Gall-Robinson, şirketin yönetim kuruluna atandı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 01.03.2021 - 16:40
    Son Güncelleme: 23.09.2021 - 23:22

Buse Kuşkaya Seçgin / Dış Haberler

2016 yılından beri reasürör şirketi SCOR’un Genel Sekreteri olarak görev yapan Claire Le Gall-Robinson, şirketin yönetim kuruluna atandı. Le Gall-Robinson, yürüttüğü Genel Sekreterlik görevine ek olarak şu anda yönetim, uyum ve yasal işlevden de sorumlu olacak.

Le Gall-Robinson, görevlerinin yanı sıra SCOR stratejisinin sosyal ve çevresel sorumluluk açısından uygulanmasına da yardımcı olacak.

Le Gall-Robinson, daha önce ABD hukuk firmaları Sullivan & Cromwell LLP ve Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP ile 17 yılı aşkın süre boyunca çalışmıştı.

2016 yılında SCOR'a katılmadan önce, İngiliz hukuk firması Gowling WLG'nin ortağıydı.

SCOR Yönetim Kurulu Başkanı Denis Kessler, "Claire Le Gall-Robinson'ın SCOR Yönetim Kuruluna katılması ve grup içindeki sorumluluklarını genişletmesinden çok mutluyum" dedi.

Kessler, "Claire, 2016 yılında aramıza katıldığından beri, Genel Sekreter olarak görevlerini büyük bir profesyonellikle yerine getirdi. Şirketi çok iyi tanıyor. Profesyonel ve insani nitelikleri, çalıştığı herkes tarafından takdir ediliyor” dedi. “Claire'in bu yeni kilit rolde başarılı olacağından eminim’ diyen, Kessler, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Bu atama, şirketin yeteneklerinin derinliğine ve genişliğine tanıklı etmekle kalmayıp, grup içindeki tüm yetenekleri geliştirme ve teşvik etme konusundaki kararlılığımızı gösteriyor."

(Kaynak: Reinsurance News)Etiketler: SCOR
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Claire Le Gall-Robinson, SCOR Yönetim Kurulu’nda