Covéa’nın PartnerRe’yi almaktan vazgeçti

Covéa, Covid – 19 sonrasında fiyat konusunda yeniden pazarlık yapma isteklerinin geri çevrilmesi dolayısıyla satın alma sürecini durduklarını açıkladı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 26.07.2020 - 01:52
    Son Güncelleme: 26.07.2020 - 01:53

İtalyan Exor grubunun sahibi olduğu Partner Re’yi satın almak için uzun zamandır masada pazarlığa devam eden Fransız sigorta şirketi Covéa, Covid – 19 sonrasında fiyat konusunda yeniden pazarlık yapma isteklerinin geri çevrilmesi dolayısıyla satın alma sürecini durduklarını açıkladı.

Toplamda 9 milyar Dolar nakit ve 50 milyon Dolar değerinde kar payı olarak anlaşılan satış fiyatı, Covid – 19 pandemisinin ciddiyetini arttırması sonrasında Mart ayı sonunda Covéa tarafından yeniden görüşülmek istenmiş ancak Exor bu teklife kayıtsız kalmıştı.

Uzmanlar sigorta ve reasürans piyasasında Covid – 19 dönemi sonrasında finansal olarak zayıflayan  birçok sigorta ve reasürans şirketinin satın alma ve birleşme işlemlerinin bir parçası olacağını belirtirken sektörde yüksek oranda konsolidasyon beklenmesi gerektiğini ve düzenleyici kurumların gelecek dönemde piyasa rekabetinin korunması misyonlarını daha yoğun bir şekilde gerçekleştireceklerini sözlerine eklediler.

John Elkann liderliğinde yapılan Exor yönetim kurulu toplantısında tekrar değerlendirilen satış işlemi ile ilgili açıklama yapan Exor sözcüsü, Partner Re’nin 2020 yılının ilk çeyreğinde 433 milyon Dolar zarar açıkladığını ancak buna rağmen 2020 karlılık hedeflerini değiştirmediklerini de sözlerine ekledi. Partner Re’nin sektördeki etkinliğinin artacağını belirten Exor yetkilileri halen satış tekliflerini değerlendirmeye açık olduklarını da sözlerine eklediler.Etiketler:
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Covéa’nın PartnerRe’yi almaktan vazgeçti