COVID-19’un etkisi 750 milyon Dolar olacağı yönünde

Zurich Insurance Group tarafından Covid – 19 pandemisiyle alakalı gerçekleştirilen analizde, pandemi ve sonrasında elementer branşın 2020 yılında 750 milyon Dolar değerinde bir maliyet dalgası ile karşılaşacağı öngörüyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 26.07.2020 - 01:47
    Son Güncelleme: 26.07.2020 - 01:48

Zurich’in tahmini, COVID-19’un etkisi 750 milyon Dolar olacağı yönünde

Sigorta devi Zurich Insurance Group tarafından Covid – 19 pandemisiyle alakalı gerçekleştirilen analizde, pandemi ve sonrasında elementer branşın 2020 yılında 750 milyon Dolar değerinde bir maliyet dalgası ile karşılaşacağı öngörülmekte. Bununla birlikte Zurich Insurance Group, kendisine iletilen hasar taleplerine finansal yeterliliğine zarar vermeden cevap vereceğinin ve sermaye yapısında herhangi bir bozulma öngörmediklerinin altını çizdi.

Oluşturdukları bir dizi farklı senaryo ve sonrasında gerçekleştirdikleri matematiksel analizlerle bu sonuca ulaştıklarını belirten uzmanlar, yavaşlayan ekonomilerin etkilerinin de öngörülebileceğini ancak analizlere dahil edilmediğini, sigorta sektöründe beklenen yıkımın ekonomik yavaşlamayla birlikte artmasının doğal olacağını sözlerine eklediler.

2020 yılının ilk çeyreğinde brüt prim üretiminde bir önceki yılın aynı dönemine göre %7 oranında artış kaydeden Zurich Insurance Group, 9,7 milyar Dolar değerinde üretim artışı raporlamıştı. Asya-Pasifik bölgesi dışında yer aldıkları bütün bölgelerde büyüme öngören İsviçreli sigorta devi, 2020 yılı büyüme hedeflerini yakalayacaklarını belirttiler.

Zurich Grup CEO’su Mario Greco konuyla ilgili yaptığı açıklamada pandeminin etkilerini ekipleriyle birlikte kontrollü bir şekilde azaltmak için gerekli çalışmalara devam ettiklerini belirterek öncelikle çalışanlarının can güvenliğinin geldiğinin altını özellikle çizdi. Zurich Group CFO’su George Quinn ise 2020 yılına finansal yapıları itibariyle iyi bir başlangıç yaptıklarını, 2020 ilk çeyrek hedeflerini yakaladıkları gibi yıl sonunu da hedefleri çerçevesinde kapatacaklarını ve karlılıklarını arttıracaklarını açıkladı.Etiketler:
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
COVID-19’un etkisi 750 milyon Dolar olacağı yönünde