Denizli'de tekstil fabrikası yangınında zarar 60 milyon

Denizli'nin Pamukkale ilçesindeki tekstil fabrikasında çıkan yangına itfaiye 45 araç ve 130 kişilik ekiple müdahale etti. Alevler söndü, zarar ortaya çıktı: 60 milyon TL...

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 27.04.2019 - 09:43
    Son Güncelleme: 03.06.2020 - 02:35

Denizli-Pamukkale yolundaki bir tekstil fabrikasında saat 03.30 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Üretim ve satış yapılan 3 katlı fabrikadaki yangına, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görevli 130 kişilik ekip ve 45 araçla müdahale edildi.

Turistler için satış mağazası da bulunan tesise gelen çalışanlar, depodaki malzemeleri yangından kurtarmak için seferber oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesine ait iş makinelerinin de kullanıldığı çalışmalarda tankerlerle su takviyesi yapıldı.

Çalışanlar gözyaşları içinde izledi

Fenalık geçiren fabrika işçilerine 112 Acil Servis ekiplerince müdahale edildi. 250 kişinin istihdam edildiği öğrenilen fabrikanın yanışını, çalışanlar gözyaşları içinde izledi. Çalışanlardan Rıdvan Demir, ekmek kapıları yandığı için çok üzüldüğünü söyledi.

Geceden itibaren içeriden alabildikleri ürünleri kurtarmaya çalıştıklarını dile getiren Demir, "Burası yüzlerce kişinin ekmek yediği bir yerdi. Çok üzgünüz, söylenecek bir şey yok" dedi.

Tekstil ürünleri ile kimyasal maddelerin de bulunduğu fabrikadaki yangın, itfaiyenin 6,5 saatlik çalışması sonucu söndürüldü. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Murat Başlı da fabrikadaki ham maddelerin cinsinden dolayı hızla büyüyen yangını 6,5 saatlik çalışma sonunda kontrol altına aldıklarını bildirdi.

40 YILLIK EMEĞİMİZ, YANGINDA KÜL OLDU'

Yanan fabrikanın mağaza müdürü Ali Akyıldız, fabrikalarının kullanılamaz hale geldiğini belirterek, "60 milyon lira zararımız var. İnşallah ekibimizin gayretiyle tekrar eski halimize gelmek istiyoruz. Başka bir binamız var. Burada hizmet vermeye devam edeceğiz. Yangının çıktığı fabrikamızda yastık, konfeksiyon ve mağaza bölümlerimiz faaliyetteydi. İçeride, maddi değeri yüksek olan nevresimler, havlu toplarımız, pamuk kumaşlarımız vardı. 40 yıllık emeğimiz, yangında kül oldu" dedi.Etiketler: Denizli, yangın, fabrika
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Denizli'de tekstil fabrikası yangınında zarar 60 milyon