Doğa Sigorta, Galatasaray'a isim sponsoru oldu

Doğa Sigorta Türkiye’nin en büyük ve köklü kulüplerinden Galatasaray’ın Erkek Basketbol Takımına isim sponsoru oldu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 08.02.2019 - 19:03
    Son Güncelleme: 23.06.2020 - 23:57

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı’nın katılımıyla, Ali Sami Yen Spor Kompleksi - Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleşen basın toplantısında sponsorluk anlaşmasına dair imzalar atıldı. İki taraf arasındaki anlaşmaya göre, 2018/2019 ve 2019/2020 basketbol sezonu için geçerli olmak üzere, Galatasaray Erkek Basketbol takımının ismi “Galatasaray Doğa Sigorta” olacak. Ayrıca sarı kırmızı takımın forma önünde Doğa Sigorta logosuna da yer verilecek.


İmza töreni sonrası bir açıklama yapan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik koşullarda elini taşın altına koyanların unutulmayacağını belirterek Doğa Sigorta’ya ve yöneticilerine teşekkür etti. Mustafa Cengiz, “Ülkemiz, geçici de olsa ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyor. Bu koşullarda, özellikle de spor alanına sponsorlukların azaldığı bir dönemde, elini taşın altına koyan insanların varlığı çok önemli. Toplumlarda vefa duygusu, şirketlerde de kurumsal hafıza olduğu sürece böyle zamanlarda yapılanlar unutulmaz. Adı amatör olan ancak son derece profesyonel şekilde çalışan basketbol, voleybol gibi branşlara verilen destek Türk sporu için son derece önemli. Doğa Sigorta’ya, Sayın Nihat Kırmızı’ya ve Sayın Nabi Kırmızı’ya destekleri için Galatasaray Başkanı ve spor dünyasına hizmet eden biri olarak çok teşekkür ediyorum” dedi.


Mustafa Cengiz: Kendi Kendine Yeten Bir Yapıya İhtiyaç Var


Basketbolun çok önemli bir branş olduğunu vurgulayan Mustafa Cengiz şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi sporda ve basketbolda bütçelerde daralma var. Basketbol sporun önemli bir parçası. Özellikle şunu vurgulamak isterim. Biz basketbolda otarşizmi, yani kendi kendine yetmeyi hedefledik. Bu bazı çevrelerde küçülme şeklinde değerlendirildi.  Doğru bir değerlendirme değil. Savurgan olamayız. Gelecek kuşakların hazinesi olan birikimimizi saçıp savuramayız. Biz bu amaçla maliyetleri düşürdük. Geçen yıl erkek basketbolda 5.4 milyon Euro olan kadro maliyetimizi bu sene 2.5 milyon Euro’ya çektik. Geçen yıl 10. sıradaydık. Bu sezon ise 5. aıradayız. Kadın basketbolda da aynı şekilde, geçen yıl 1.4 milyon Euro olan kadro maliyeti bu sezon 0.9 milyon Euro’ya indi. Geçen yıl 9. olan takımımız bu yıl 6. sırada. Demek ki yüksek maliyet daha başarılı olmayı getirmiyor. Buradan bu sıralamadan memnun olduğumuz anlamı çıkmamalı. Galatasaray’ın şampiyon olmadığı hiçbir yarış bizi mutlu etmez. Kendi kendine yeten bir yapıyla her branşta ve her kulvarda zirvede yer alan bir Galatasaray yaratacağız.”


Nihat Kırmızı: Galatasaray Doğa Sigorta Basketbol Takımı Artık Kupaların En Büyük Adayı


Doğa Sigorta’nın sosyal sorumluluk bilinci yüksek bir şirket olduğunu vurgulayan Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, bu kapsamda Galatasaray’ a ve spora destek vermeye devam edeceklerinin altını çizdi. Bu doğrultuda özellikle spora ve gençliğe yatırım yapmanın önemine inandıklarını kaydeden Kırmızı, şunları söyledi:


“Doğa Sigorta olarak, ‘Ağaç yaşken eğilir’ ilkesiyle sosyal sorumluluk projelerimizde hareket etmekteyiz. Bu zamana kadar birçok amatör branşa destek verdik sporcu yetiştirmek adına birçok gence spor bursu verdik. Gençlerin en iyi ve verimli şekilde yetişmesi, doğru, sağlıklı alanlara yönelmesi için biz de şirket olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Hedefimiz gençlerin sporu sevmesine yardımcı olmak. Spor yoluyla sağlıklı bedenler ve zihinler yetişmesinin, güçlü ve mutlu toplumlar oluşmasına destek olacağına inanıyoruz eğitime ve spora her zaman destek vereceğiz.”


“Bu bütçelerle sadece futbola sponsor olarak daha fazla görünürlük elde edebilir tanıtımımızı daha fazla yapabilirdik. Ama biz başta basketbol olmak üzere diğer branşların da gelişmesi gerektiğine inanmaktayız. Bu aynı zamanda sosyal görevimizdir, amacımız sürdürülebilir bir fayda sağlamaktır.”


“Galatasaray taraftarı ve kulüp üyesi olmam beni ayrıca gururlandırmaktadır. Kendi alanlarında öncü iki markanın iş birliğinden büyük mutluluk duyuyoruz ‘Ülkemizin sporda dünya markası, hatta dünyada en çok tanınan markası Galatasaray gibi büyük bir kulüp ile sigorta sektörünün yerli ve milli markası, sektörünün en güçlü ve global şirketlerinden olan Doğa Sigorta isimlerinin birlikte olması bizi daha da gururlandırıyor.”


“Bu anlaşma sayesinde Galatasaray Doğa Sigorta'nın başarılarına yenilerini ekleyeceğine dair inancımız tam. Ülke olarak çok sevdiğimiz ve heyecanla takip ettiğimiz Avrupa Şampiyonluğu’na ulaştığımız bir spor branşına destek vermekten dolayı çok mutluyuz. Galatasaray ile yaptığımız bu iş birliğinin farklı alanlarda fark yaratacağını düşünüyoruz.”


“Öncelikli fark gençlerin basketbola ilgisinin artması ve daha fazla genç yeteneğin basketbola kazandırılmasında olacak.  2015-2016 sezonunda EuroCup Şampiyonu olan Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın bu başarılarını tekrar etmesini ve hatta daha yükseklerine ulaşmasını istiyoruz. Umarım ki bu sponsorluk anlaşmamız uzun yıllar devam eder ve uluslararası bir kupayı kaldıran Galatasaraylı basketbolcuların göğsünde Doğa Sigorta'nın logosu olur. Basketbolda zamanında yenilmez armada olan ülkemize, her branşta olduğu gibi, bu branşta da  ilk Avrupa kupasını kazandıran Galatasaray basketbol takımı yeniden kupalar ve şampiyonluklar kazanacaktır. Bizim için en büyük sevinç kaynağı da bu olacaktır. Bu kapsamda desteğimize her spor branşında her koşulda devam etmeye hazırız. Biz hem bugünü hem de geleceği düşünerek bu sponsorluk anlaşmasına imza attık. Genç oyuncuların yetişmesinden kulüp düzeyinde uluslararası başarılara, Türkiye’de Basketbol sporunun gelişimine ve takipçisinin artmasına da katkı sağlamak istiyoruz.”    Etiketler: doğa sigorta, galatasaray
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Doğa Sigorta, Galatasaray'a isim sponsoru oldu