Doğal afet zararları yılın ilk yarısında büyük düşüş yaşadı

Doğal afetlerde 2018 ilk yarı kaybı 2005'ten beri en düşük seviyede oldu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 12.07.2018 - 13:16
    Son Güncelleme: 05.03.2019 - 02:10

Munich Re'ye göre, dünya genelinde doğal afetler, 2018'in ilk yarısında, normalden 33 milyar dolar civarında önemli ölçüde daha düşük kayıplara neden oldu.
Geçici verilere göre, yılın ilk altı ayında meydana gelen toplam zararlar 2005'ten bu yana en düşük seviyede oldu. (Enflasyon düzeltmesinden sonra 29 milyar dolar).
Munich Re Yönetim Kurulu Üyesi Torsten Jeworrek, "Rekor kayıplarla dolu bir aşırı afetler döneminden sonra, düşük kayıplı bir fazı kaydedebilmek güzel bir şey. Elbette, kısa bir zaman çizelgesine bakmak gerçek resmi bozabilir. En önemli şey uzun vadeli gelişmeleri anlamaktır. Bu yüzden doğal afetlere dair geçmişi anlamak için her türlü çabayı sarf etmeli ve onlara akıllı önleme tedbirleri biçiminde koruma sağlamaya devam etmeliyiz. Bu durum, taşkın koruma ve kontrolüne yapılan yatırım sayesinde genel olarak azalmış olan Avrupa'daki taşkın kayıpları istatistikleriyle ortaya çıkmıştır" dedi.
Yaklaşık 17 milyar dolar olan sigortalı zararlar önceki yıla göre (25,5 milyar dolar) daha azdı, ancak son 30 yılın ilk altı ayındaki ortalamasına(yaklaşık 17,5 milyar $) yakın oldu.Etiketler: doğal afet
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Doğal afet zararları yılın ilk yarısında büyük düşüş yaşadı