Dolar kuru 8,50 yi aşacak! Uzmanından dolar yatırımcısına tavsiye

Dolar kuru için ABD'den gelecek enflasyon rakamı bekleniyor. Doların 8,50'yi aşacağını belirten İslam Memiş, yatırımcılara sepet tavsiyesinde bulundu

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 14.09.2021 - 14:18
    Son Güncelleme: 17.09.2021 - 11:35

Dolar kuru ile ilgili günün en önemli verisi ABD'den gelecek enflasyon rakamları olacak. Enflasyon rakamına göre Fed'in varlık alım programına başlayıp başlaması büyük rol oyanayacak. Dolar, TL karşısında geride bıraktığımız cuma günü üç hafta içinde ilk kazanç haftasını yaşadı ve haftayı kazançla tamamlamıştı. Yeni haftayada kazançla başlarken salı günü de yükselişle başladı.

Dün dolar kuru, TL karşısında 8,41 – 8,47 lira arasında dalgalanırken günü 8,42 lira seviyesinde kapattı. 8,50 direncinin test edilmesi sonrası birkaç gündür kar satışı yapan dolar kuru, 8,40 seviyelerine yakın fiyalanırken bugüne ise 8,43 lira seviyesinden başladı.

Euro kuru ise TL karşısında 9,95 lira seviyesinden işlem görüyor.

"DOLAR 8,50'Yİ AŞACAK"
 
Dolar yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten tavsiye geldi. ABD'de saat 15.30'da açıklanacak enflasyonunun dolar/TL kuru için önemli bir veri olduğunu dile getiren Memiş, "Enflasyon benim tahminimce beklentinin biraz altında gelecek. Bu da doların piyasalarda biraz daha değer kazanmasına neden olabilir." dedi.

 Dolar kurunun TL karşısında direnç seviyesi olarak 8,55’i takip ettiğini söyleyen İslam Memiş, şöyle konuştu:

"Dolar endeksinde 93 bandının üzerine yükselme isteği olabilir. Bu da bu hafta için dolar/TL’nin yeniden psikolojik direnç seviyesi olan 8,50’nin üzerini test etmesine neden olabilir"

YATIRIMCIYA İSLAM MEMİŞ'TEN SEPET TAVSİYESİ

Dolar için yatırım yapmak isteyen vatandaşlara tavsiyede de bulunan Memiş "Dolar kurunun yükselmesi beraberinde altın ve gümüşün gram fiyatında yeni rekorları işaret eder." diyerek sepet tavsiyesinde bulundu. Sepet tavsiyesini Memiş şu şekilde açıkladı:

"Sepeti de yüzde 50 dolar, yüzde 25 gümüş ve yüzde 25 altın olarak yapmalarını öneriyorum"Etiketler: DOLAR
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Dolar kuru 8,50 yi aşacak! Uzmanından dolar yatırımcısına tavsiye