Dünya Bankası'ndan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’na kredi

COVID-19'dan etkilenen KOBİ’lerin yararlanması amacıyla geliştirilen Türkiye Acil Durum Şirket Desteği Projesi için Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’na 250 milyon dolarlık kredi sağlanması Dünya Bankası tarafından onaylandı.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 31.08.2020 - 23:53
    Son Güncelleme: 10.12.2020 - 08:48

Ekonomiye yeni kaynaklar yaratmak üzere çalışmalarını sürdüren Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, Dünya Bankası kaynaklı yeni kredi paketinin onaylandığını duyurdu. 250 milyon dolarlık kredi paketi kapsamında, COVID-19 salgınının KOBİ’lere etkilerinin azaltılması amaçlanıyor.

Dünya Bankası’ndan sağlanan 250 milyon dolarlık krediyle Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, ekonominin bel kemiği, 250’den daha az çalışanı olan KOBİ’leri destekleyecek. Kredi kullandırırken; bir sektör ayrımı bulunmamakla birlikte kadın çalışan sayısı fazla olan, geçen yılın ikinci çeyreğine göre yüzde 20 veya daha fazla küçülme yaşayan, normal şartlarda finansmana erişimi zor olan, yeni ürünler, hizmetler ve teknolojiler geliştiren şirketlere öncelik verilecek.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası tarafından yapılan açıklamada, kredi paketinden yararlanmak isteyenlerin daha sonra açıklanacak aracı bankalar ve finansal kuruluşlar vasıtasıyla başvurularını gerçekleştirebilecekleri belirtildi.Etiketler: .kobi, Dünya Bankası, kredi, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Dünya Bankası'ndan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’na kredi