Dünya Kupası gibi değeri yüksek varlıklar büyük risk altında

Küresel sigorta brokeri JLT, futbolun en büyük organizasyonu olan Dünya Kupası'nın sona ermesinden sonra Fransa'nın kazandıkları kupayla ülkeye dönüşündeki risklere dikkat çekerek insanların kıymetli varlıklarını korumanın önemini vurguladı.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 19.07.2018 - 11:18
    Son Güncelleme: 25.03.2019 - 13:56

İtalyan heykeltıraş Silvio Gazzaniga tarafından 1971 yılında yapılan 18 ayar altın kupa, 6 kg ve 36,5 cm'de, altın ağırlık olarak daha fazla. Altın içeriği göz önüne alındığında, futbolun en büyük ödülü şu anda 200.000 ABD Doları değerinde olsa da çok daha değere sahip olduğu biliniyor.
Küresel sigorta brokeri JLT, Dünya Kupası'nı kazanan ülkeye verilen kupa gibi yüksek değerli malların, hırsızlık da dahil olmak üzere yüksek risk getirdiğinin altını çizdi. Kupanın selefi olan Jules Rimet kupasının, 1966'da çalındığına Scotland Yard'ın büyük çabaları sonucunda bulunduğunu, 1983'de ise tekrar Brezilya'da çalındığını fakat bu sefer bulunamadığını hatırlatan JLT'nin güzel sanatlar ve mücevher CEO'su Barry Vickery, Dünya Kupası kupası kadar değerli olan şeylerin ister mücevher isterse önemli bir müze eseri olsun bu hazineleri korumak için sahiplerinin potansiyel riskleri düşünmesi gerektiğinin altını çizdi.

Vickery, “Önemli bir nokta, öğelerin nasıl ve nerede korunduğudur. Değerli eşyaların korunması ve taşınması ile ilgili güvenlik, bu nitelikte bir risk oluşturduğunda önemlidir. Bu faktörler sigortacıların alacağı primin belirlenmesine yardımcı olacaktır.” şeklinde konuştu. Vickery, bir öğenin değerini, “uzmanların ürünü değerlendirmesini sağlayarak” değerlendirmenin faydalı olduğunu söyledi.

Vickery, varlıkların korunmasının, “sektörünüzü gerçekten anlayan ve teminatınızın riskinizi yansıtacak şekilde uyarlandığından emin olmak için uzmanlığa ve deneyime sahip bir aracıya ihtiyaç duymak” anlamına geldiğini de sözlerini ekledi.

Değerli malları sigortalayan piyasanın, Lloyd's of London tarafından yönetildiğini ve bununla birlikte, geçtiğimiz 10 yılda, dünya çapında bu sektöre daha fazla sigorta şirketinin girdiğini ifade eden Vickery, “JLT'de değerli malları ve bu riskleri günlük olarak sigortalayan sigorta şirketleri ile çalışan uzman sigorta uzmanlarımız var.” dedi.Etiketler: Dünya Kupası, değerli varlık
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Dünya Kupası gibi değeri yüksek varlıklar büyük risk altında