Emekli dul kadınlara emekli eş ve babadan maaş müjdesi

Kendi çalışmasından dolayı SSK’dan emekli aylığı alırken, SSK’lı kocasının ölümünden sonra dul aylığı bağlanan kadın, Emekli Sandığı’ndan emekli olmuş babasının vefatı üzerine yetim aylığı da alabilir.

 • İçerik
 • Yorum
 • Yayınlanma: 16.09.2016 - 10:47
  Son Güncelleme: 18.01.2018 - 18:18

Okurumuz Hatice T. “Kendi çalışmamdan dolayı SSK’dan 1998 yılında emekli oldum. Emekli aylığı almakta iken, SSK’ya tabi çalışmakta olan kocamı 2006 yılında kaybedince ondan dul aylığı bağlandı. 15 gün önce ise Emekli Sandığı’ndan emekli babamı kaybettim. Acaba babamdan dolayı da yetim aylığı bağlanabilir mi?” diye sordu.

Dul ve yetim kadınlara birden fazla aylık veya gelirin nasıl bağlanacağı konusu, değişik zamanlarda çıkan farklı kanunlar dolayısıyla, vatandaşın kafasını karıştırıyor. Aynı anda hem eşinden hem de anne-babadan aylık bağlanması, ölen kişilerin sigorta statüsü, ölüm tarihleri, cinsiyet ve aylık bağlanacak kişinin hangi statüde çalıştığına/emekli olduğuna göre değişiyor.

5510 sayılı Sosyal Güvenlik Yasası’nın yürürlüğe girdiği 30 Eylül 2008 tarihinden önce SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve bankaların emeklilik sandıkları her biri ayrı kurallara tabi idi. Daha önce, eş veya annebaba farklı sosyal güvenlik kurumlarına (biri SSK, diğeri Bağ-Kur’a) tabi ise aynı anda hem eşten hem de anne – babadan aylık bağlanabiliyordu. 5510 sayılı yasanın yürürlüğe girmesiyle kız çocuklarının aynı anda eş ve anne-babadan dolayı aylık alma imkânı ortadan kalktı. Hem eş, hem de annebaba 30 Eylül 2008 tarihinden sonra ölmüşse, kız çocuklarının aynı anda dul ve yetim aylığı alması mümkün değil. Ancak, eş ya da anne-babadan birisi 1 Ekim 2008 tarihinden önce ölmüşse, sigorta statüleri de farklı ise her iki aylığı birden almak mümkün.

AYM’NİN İPTAL KARARI

Anayasa Mahkemesi 5510 sayılı yasayı, daha önce işe başlayan devlet memurları yönünden iptal ettiği için, 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanunu’na tabi olarak işe başlamış olan kişiler ve bunların hak sahipleri bu sınırlamanın dışında tutuluyor. 1 Ekim 2008 tarihinden önce memuriyete başlamış olanlar ile bunların hak sahipleri 5510 sayılı yasadan etkilenmiyorlar.

Dolayısıyla SSK’dan emekli aylığı almakta olan Hatice hanımın eşi SSK’ya, babası Emekli Sandığı’na tabi olduğu için babasının ölümünden dolayı üçüncü aylığı alma hakkı bulunuyor. Üç aylığı da kesinti olmadan tam olarak alabilir.

ÇALIŞAN KADINA SSK VE BAĞ-KUR’DAN YETİM AYLIĞI YOK

Kız çocuğu çalışmıyorsa ve bekârsa bu durumu devam ettiği müddetçe, hangi statüde olursa olsun anne-babasından dolayı yetim aylığı almaya devam eder, evlendiğinde ise kesilir.

Kız çocuğu çalışmaya başladığında SSK veya Bağ- Kur’dan bağlanan yetim aylığı kesilir. Eğer yetim aylığını Emekli Sandığı’ndan alıyorsa SSK veya Bağ-Kur statüsünde çalışmaya başladığında aylık kesilmez. Fakat memur olarak bir işte çalışmaya başlarsa Emekli Sandığı’ndan bağlanan yetim aylığı kesilir.

BİRDEN FAZLA BAĞLANAN GELİR VE AYLIKLARIN BİRLEŞTİRİLMESİ

1 Ekim 2008’den sonra bağlanan aylık ve gelirler:

-Hem malullük hem de yaşlılık aylığına hak kazanana, aylıklardan yüksek olanı; eşitse yalnız yaşlılık aylığı bağlanır.Yaşlılık aylığı ile dul aylığı bağlanırsa her ikisi de tam ödenir.

-Ana ve babadan ayrı ayrı hak kazanana, yüksek aylık tam, düşük yarım ödenir.

-Birden çok çocuğundan aylığa hak kazanan ana ve babaya en çok ödemeye imkan veren 2 aylıktan yüksek tam, düşük yarım ödenir.

-Hem eşinden hem ana ve babasından ölüm aylığına hak kazanan tercih yapabilir.

-Dul kaldıktan sonra ikinci eşini de kaybedenler iki eşinden kalan aylıklardan birini tercih edebilir. Eşlerden biri iş kazasından ya da meslek hastalığından dolayı ölmüşse, yüksek aylığın tamamı, düşük olanın yarısı ödenir.

1 Ekim 2008’den önce gelir ve aylık alırken, 1 Ekim 2008’den sonra yeni bir dosyadan gelir ve aylığa hak kazananlar:

-2008’den önce yaşlılık aylığı alırken sürekli iş göremezlik geliri bağlananlara yüksek olan yaşlılık aylığı tam, az olan sürekli iş göremezlik geliri yarım ödenir.

-2008’den önce Emekli Sandığı’na tabi eşinden ölüm aylığı bağlanana SSK’lı babadan yetim aylığı bağlanırsa ikisi de tam ödenir.

-2008’den önce ölen SSK’lı eşinden dul aylığı alırken SSK’lı babasından dolayı yetim aylığına hak kazanan kişi tercih yapabilir.

BİRDEN FAZLA AYLIK VE GELİR HANGİ DURUMLARDA BAĞLANIR?

-Anne-baba Emekli Sandığı’na tabi ise ölüm tarihleri ne olursa olsun hem eşten hem anne-babadan iki aylık alınabilir.

-Koca Emekli Sandığı’na, anne-baba SSK’ya tabi ise iki aylık bağlanır.

-Koca Emekli Sandığı’na, anne-baba Bağ- Kur’a tabi ise anne-baba eğer 1 Ekim 1972 – 3 Ekim 2000 veya 8 Ağustos 2001-2 Ağustos 2003 tarihleri arasında ölmüşse ve kocasından bağlanan aylığı brüt asgari ücretin (bin 647 TL) altında ise Bağ-Kur maaşını da alır, aksi takdirde ikinci aylığı alamaz.

-Kocası Emekli Sandığı’na, anne-babası Bağ-Kur’a tabi, anne-babanın ölüm tarihi yukarıdaki tarihlerin dışında ise iki aylık bağlanır.

-SSK ve Bağ-Kur’lular açısından hem koca, hem de anne-baba aynı sigortaya tabi ise ölüm tarihi ne olursa olsun iki aylıktan birini tercih eder veya fazla olan aylık bağlanır.

-Anne-baba SSK’lı, koca Bağ-Kur’lu veya tersi durumda ise bunlardan birinin ya da ikisinin 1 Ekim 2008 tarihinden önce ölmüş olması durumunda her iki aylık bağlanır. Hem anne-baba, hem de koca 30 Eylül 2008’den sonra ölmüş ise tercih ettiği aylık bağlanır.

-Koca SSK’lı, anne-baba Bağ-Kur’lu ve 1 Ekim 1972 - 3 Ekim 2000 veya 8 Ağustos 2001 - 2 Ağustos 2003 arasında ölmüş ise SSK maaşını tam alır. Geliri brüt asgari ücretin altındaysa Bağ-Kur maaşını da alır.

REDDİ MİRAS DUL VE YETİM AYLIĞINI ENGELLEMEZ

Borçlarından dolayı eşinin veya anne-babasının mirasını reddedenler dul ve yetim aylığı haklarını korurlar. Mirasın reddedilmesi hak sahiplerinin dul ve yetim aylığı almasına engel teşkil etmiyor.

ÖLÜM AYLIĞI İÇİN EN AZ 5 YIL PRİM ŞART

Sigortalı çalışırken ölmüşse, eş ve çocuklarına dul ve yetim aylığı bağlanabilmesi için belli sürede prim bildirme koşulu bulunuyor. Ölüm aylığı bağlanabilmesi için SSK statüsündeki sigortalı adına en az 5 yıl sigortalı olup 900 gün prim bildirilmiş olması gerekiyor. İki koşulun bir arada sağlanması zorunlu.

Sigortalı Emekli Sandığı veya Bağ-Kur statüsünde ise hak sahiplerine ölüm aylığı bağlanabilmesi için en az 1800 gün prim bildirimi yapılmış olması gerekiyor.

Ölüm aylığı bağlanabilmesi için Bağ-Kur’lu sigortalının prim borcu olmaması lazım. Eksik günler varsa Emekli Sandığı ve Bağ-Kur’da hizmet borçlanması ve geçmişte borcundan dolayı dondurulan sürelerin canlandırılması mümkün. SSK statüsündeki sigortalılar için askerlik borçlanması gibi yollarla eksik süreleri borçlanma ile tamamlama olanağı bulunmuyor. Çalışılan süre geçerli kabul ediliyor.

Ahmet Kıvanç / Tahsin Akça / Gazete HabertürkEtiketler: emekli, maaş, , dul
YORUMLAR (216)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Fatma anbarci16 Ocak 2018 15:07

  Eşim 1996 da vefat etti bagkurdan emekli aylığı alıyorum ne kendimde bagkurdan emekli olursam eşimin de emekli aylığını alabilirim yoksa kesilirmi

 • Aydan Eren12 Ocak 2018 01:54

  Yine büyük bir haksızlığı daha anlatayım banka emeklisi dul bayan ki banka emeklileri çok iyi maaş alıyorlar ve ayni zamanda onlara emekli sandığı emeklisi ölmüş babalarınında maaşı veriliyor ama ben emekli sandığı emeklisi olduğum ve babamda enekli sandığı emekli sandığı emeklisi olduğu gerekçesi gösterilerek maaş bağlanmıyor o zaman bankadan emekli olmuş 4500 lira emekli maaşı alana niye babasından maaş bağlanıyor bu büyük haksızlık ben onun aldığı maaşın yarısından az maaş alıyorum

 • Aydan Eren12 Ocak 2018 01:48

  Ne kadar büyük bir haksızlık bir bayan emekli sandığından emekli kocasından ve Ssk lı babasından maaş alabiliyor ama emekli sandığı emeklisi yetim bayan emekli sandığı emeklisi babasından yetim aylığı alamıyor bu büyük haksızlık

 • meryem çolak11 Ocak 2018 06:28

  Ben ölmüş babamdan aylık alırken sesekali işte çalıştığım için aylığım kesildi babam bağkur emeklisi idi , şimdi kendim emekli oldum tekrar babamın maaşı bağlanabilir mi acaba bunu nasıl öğrenmem gerekir.

 • Selma şahin09 Ocak 2018 09:32

  Cevaları hemen alabiliyormuyuz

 • Selma şahin09 Ocak 2018 09:29

  2007 evlendim o zaman çeyiz parası yoktu . s şimdi baş vursam bağkurdan alabilirmiyim.

 • Ayten08 Ocak 2018 03:47

  Emekli sandığından emekli bekarım.Bağkur lu ölen babam dan maaş alabilir miyim?

 • Sukran yildiz05 Ocak 2018 22:49

  Ben emekli sandigindan emekliyim babamda emekli sandigindan emekli dulum babamdan maas alabilirmiyim esim ssk emeklisi edimden az aliyorum

 • Kifayet Bayoğlu05 Ocak 2018 18:48

  Emekli sandığından emekli bekarım. Bağkur lu ölen babamdan maaş alabilir miyim ?

 • Fatma saglam02 Ocak 2018 19:23

  Eşim sığıra emeli vefat etti babam vefat etti ikiside maha ala bilirmiyim gelir ve malına ilgisi varmı kesilme ihtimali varmi

 • Ethem Gül 30 Aralık 2017 12:02

  babam 2001 yılında vefateti annem babamın BAĞ-KUR masını alıyor Dedemde 2006 yılında vefateti anne annemde dedemin BAĞ-KUR masını alıyordu bu yıl anneanem vefateti annem babasının BAĞ-KUR masınıda alma hakı varmı şimdiden verceni cevap icin teşekkür ederim

 • Ayşe altun24 Aralık 2017 12:14

  Eşim 11.11.2017 vefat etti kendisi emekli memur du.babamda işçi emeklisiydi oda 1997 vefat etti.ben herhsngibiryerde çalışmadım ev hanim iyim.ben babamın bağlanmış olduğu maaşı alabilirmiyim ve toplu bi ödeme bi söz konusu varmi.

 • Tsry23 Aralık 2017 23:48

  Annem 27 7 2015 bağkur girişi var prim gün sayısı 414 gün görünüyor 2017 Ocak ayında vefat etti benim yetim maaşı alabilmem için prim günü az geldi denildi bu aradaki boşluğu kapatmak hakkım varmı yukardaki yorumda okuduğum ara boşluğu canlandırma birazda olsa umut oldu borçlanma hakkım varsa ne kadar olur lütfen yardım edin teşekkürler

 • zk21 Aralık 2017 00:59

  Ben bosanan bi bayanim babadan maas aliyorum birde devlettin cocuk parasi aliyom bu mumkunmu cvp

 • Ayfer doğan18 Aralık 2017 19:40

  Esim 2002 yilinda vefat etti.ssk li maaş aliyorum. Babam 1996 yilinda vefat etti. O da ssk li babamdan da maaş alabilirmiyim?

 • Aylin kacar16 Aralık 2017 12:19

  Ben emekki öğretmenim babam sigortadan emekli babam beş yıl önce vefat etmiştir babamın maaşını alabilirmiyim

 • AYSEL canpolat07 Aralık 2017 00:55

  Ben 2010 da emekli oldum SSK dan babamda SSK'dan emekli vefat etti babamın maaşı bana bağlanırm dulum

 • Elif 04 Aralık 2017 22:41

  Babamı 2 ay önce kaybettim hiç bir gelirim yok babamım maaşı 200tl ydi acaba bana ne kadar bağlanır.benden baska maaş alacak kimse yok

 • İffet sevil02 Aralık 2017 15:26

  Kız kardeşim ssk emeklisi dul. Babadan bağkur maaşını yetim aylığı adı altında alabilir mi? Baba 1987 haziranda vefat etti

 • nejla kole01 Aralık 2017 20:11

  esim 1999da vefat etti sskdan emekliyim babamiin maasini alabilirmiyim ssk emeklisi 2008de vefat etti

 • Ayşe Terme30 Kasım 2017 15:28

  Ben dul bir kadınım babam ssk emeklisi ben ssk dan emekli olunca iki maaş birden alabilirmiyim

 • Ayşe terme30 Kasım 2017 14:41

  Ben şuanda evde hizmet sigortasından yararlanıyorum babam ssk emeklisi babam vefat ettiğinde ben dul bir kadınım babamın maaşını alabilirmiyim. Kendim emekli olduğumda iki maaşı da alabilirmiyim

 • ahmet mert 28 Kasım 2017 19:15

  siz dul bir kadına ölen kocası ve babasının maaşını iki maaş verirseniz SGK ve devlet hiçbirzaman ihya olmaz

 • Şükran filiz22 Kasım 2017 12:25

  Ben ssk calusaniyum dulum babamda ssk emeklisi vefat etti maaşını alabiliyormuyum

 • Mustafa öksüz 18 Kasım 2017 20:46

  Babam 1973 yılından 1998 kadar esnaf kooperatif Üyelik ve esnafı idi 1998 yılında babama bakara verilmesi için delikli Bagkur giriş belgesi verdiler ama babam esnaf kopatatife geriye dönük parayı yatırdı ama Bagkur a getiremedi Bagkur numarası var ama giriş gözükmüyor babam 2004 yılında öldü annemı nasıl emekli edebilirim

 • Ayten sipahi16 Kasım 2017 22:57

  Ben ssk emekliyim babam bağkur mu oldu maaşını alabilirmiyim babanın ölüm tar 1991

 • Durdane artis 16 Kasım 2017 01:30

  Eşimde ssk bobamda ssk li ikisinide alabilimiyim bana yardımcı olun

 • Semra yavuz15 Kasım 2017 00:31

  Baba 1985 yilinda sgk işçi emeklisi oldu. 2004 yilinda vefat etti DUL kizi 2009 da bağkurdan emekli oldu ve maas aliyor. ( eşten maas almiyor ) Babasindan da maas baglanabilir mi ?

 • aysel kutlu13 Kasım 2017 20:03

  Sayın yetkili Babam SSK/Bağkur emeklısı iken 1995 yılında vefat etti.Babamın vefat etmesinden sonra ev kadını olan anneme babamın maaşı bağlandı o dönemde ben Emeklı sandığına tabı bir devlet kurumunda memur olarak çalışmaktaydım kız kadreşim ise Türk Ticaret Bankasında çalışıyordu annem ise 2007 yılında vefat etti biz iki kız kardeşte evlenmedik ve şu an emeklıyız ve bügüne kadar annem ve babamdan dolayı maaş almadık maaş almaya hakkımız varmı varsa ne yapmamız gerekıyor saygılar

 • Ayşe kandaz13 Kasım 2017 19:53

  Eşim felç geçirdi sağ olmasına rağmen babamın maaşını alabilirmiyim eşimde malülen emekli oldu prim çok düşük

 • huriye uz09 Kasım 2017 13:33

  2006 yilinda esimi kaybettim SSKdan dul ve yetim ayligi baglandi.2014 yilinda babami kaybettim BAGKUR dan da dul ve yetim ayligi baglandi.bugun ise kendi emeklilik yasim geldi.emekli olursam hem esden hem de babamdan maas alabilirmiyim?

 • Hatice bebek04 Kasım 2017 15:54

  Benim esim 2014 de vefat etti 1000 günü vardi dul massı baglandi oda 660 lira 2 cocugada 300 şerlira herbirine babamin masini ala bilirmiyim eşimde babam ssk dan ben calisiyorum yetismedi icin esimin maasi alabilrsem ne yapmaliyim beni bilgilindirirmisinizi

 • İlknur karanfil02 Kasım 2017 19:46

  Ben kendim SGK emekliyim babam 2004yılında vefat etti annem babamdan maaş alıyor ben başvuru yapsam babamın maaşından Olabilirmiyim

 • Meryem İşbırakmaz02 Kasım 2017 02:11

  Cevaplar ne kadar Sürede veriliyor

 • Meryem İşbırakmaz 02 Kasım 2017 02:10

  Ben isteğe bağlı SSK emeklisiyim babamda SSK emeklisiydi babam vefat etti 2013 te ben eşimden ayrıldım tek Kızım annemde öldü babamdan önce ben babamın maaşını alabilirmiyim

 • Ismigül kalburcu28 Ekim 2017 13:51

  Merhaba Ben almanyada yasiyorum ve ölen annemin bagkur maasini almak istiyorum su an calismiyorum ve Dulum gerekli evraklar ve almanyada issizlik parasi alabilirmiyim diye soracaktim tesekkürler

 • Saniye turan27 Ekim 2017 22:18

  Eşim 2004 yılında vefat etti 2007 yılında maaşı bağlandı babam 2016 yılında vefat etti bagkurluydu babamın maaşını alabilirmiyim yardımcı olusanız çok sevinirim

 • SAMİYE ATEŞ27 Ekim 2017 18:28

  EMEKLİ SSK LIYIM BABAM BAĞKURLU İDİ VAFAT ETTİ YETİM AYLIĞI ALABİLİRMİYİM.

 • Yıldız Yılmayan26 Ekim 2017 22:52

  Babam 2003 aralık ayında vefat etti ssk emeklisi idi dedem de ssk emeklisi annem her ikisindednde maaş alabilirmi

 • Elif uslu26 Ekim 2017 17:58

  Bosanma sürcinde ölen babamın maaşını alabilirmiyim

 • Tunay artağan25 Ekim 2017 17:07

  Ben ssk dan emekliyim babamda ssk dan emeklidi 2007 nisan ayında vefat etti babamın maaşını hak ediyormuyum bilgilendirirseniz sevinirim

 • GONCAGÜL CöMERT 25 Ekim 2017 15:58

  ölen babamın maşını almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 • Sevda kıraç24 Ekim 2017 23:38

  Annem SSK emeklisi babamın SSK maaşınida alıyor SSK emeklisi babasının kiminde alabilirmi

 • Gulser karakaya @Gmail. Com24 Ekim 2017 19:51

  Babamda annemde sgk emeklisi idi bende sgk emeklisiyim babadan maas alabilimiyim

 • Şenay Top24 Ekim 2017 18:40

  Ben eşimden ayrıldım babam sskdan emekli vefat etti maaş başvusu yaptım ne zaman gelir ve nekadar alabilirim

 • ahmet koçyiğit24 Ekim 2017 00:38

  annem SSK emeklisi, 2003 yılında vefat eden emekli sandığından emekli babamdan 2. maaşı alıyor, 1999 yılında vefat eden SSK emeklisi annesinden de maaş alabilir mi? yani 3. maaşı alabilir mi?

 • Fatma Ünsal23 Ekim 2017 23:46

  Ben emekli sandığından emekli bekar bir bayanım, annem 2014 de babam 2016 da vefat etti.Babam emekli sandığından,annem Bağ-kur dan emekli, annemin ya da babamın maaşından yararlanabilirmiyim .

 • Hatice özyıldırım23 Ekim 2017 01:51

  Ben SSK emeklisiyim dulum. Babam Bağkur emeklisi ölüm aylığı alabilirmiyim

 • Fatma ücbas22 Ekim 2017 17:32

  Esim 2014 de babamda 2013 de vefat etti almanyada yasiyorum alman vatandasiyim babamin ayligini alma hakkim var mi

 • Nuran özbilenler22 Ekim 2017 10:57

  Ben devletin cıkardıgı annelik hakkı yasasından 3 çocuktan yararlandım 29bin yatırdım emekli oldum babamın emeklimaaşını alabilirmiyim

 • Şebnem oyuk 13 Ekim 2017 20:30

  Ben 3 yıl önce eşimden ayrıldım. Sgk dan emekli oldum.babam sgk emeklisi 1 hafta önce 9 ekim 2017 tarihinde vefat etti.annen 4 ay once 6 haziran 2017 yılında vefat etti.hangisinin maaşını alabilirim

 • Cengizalbayrak10 Ekim 2017 23:47

  Baban sskadaemekli baba vefat eti anemin babasida vefat eti masini alabilirmi

 • Ayse Aydın10 Ekim 2017 14:19

  Kendim bagkur emeklisiyim babam ssk emeklisi babam 2014 yılında vefat etti.Babamın maasını alabilirmiyim.

 • Ismail Alkan 10 Ekim 2017 09:22

  Annem ssk emekli babam dan boşandı dedem bakur emekli siydi dedem vefat etti annem dedemin mahşı nı alabilirmi

 • Sevim celik08 Ekim 2017 00:02

  Merhaba:esim 16ekim 2008 devefat etti ondan bagkur ayligi aliyorum.babam 8 kasim2009 da vefat etti.basvurdum ve babamdan aylik baglandi babam ssk emeklisiydi.ben ise basladim ve ssk yapilcagi icin babamdan aldigim aylik kesildi.ben dilekce verdim anneme baglansin diye .4 sene gecti ben artik calismiyorum tekrar basvurdum .simdide esinizden aliyosunuz denilip baglanmiyor.nasil oluyor anliyamadim onceden veriliyodu simdi neden verilmiyor .babaminkini alirsam esimden aldigim kesilirmis.esimden 850 tl aliyorum .babamdan alirsam 435 tl alicam cok sacma birsey bu yaptiklari.ikisinden alma hakkim hicmi yok. tesekkurler

 • Aysun Uygur04 Ekim 2017 21:16

  Ben devlet memuru olarak çalışmaktayım babam ssk kaç an emekli ben babamdan yerim aylığı alabilirmiyim

 • Zehra lule28 Eylül 2017 20:02

  Babam emekli sandigindan emekli iken vefat etti.bende emekli sandigindan emekliyim. Babamdan yetim ayligi alabilirmiyim

 • Aysel aksu25 Eylül 2017 17:45

  Kendim SSK emeklisiyim babamda SSK emeklisi vefat etti babamın maasını alabilirmiyim

 • selahattin öz25 Eylül 2017 14:14

  karı koca ikiside ssk lı olarak çalışmakta iken koca emekli oldu ve vefat etti vefat eden kocanın maaşını eş almaya başladı. Taki eş emekli olana kadar. Eş emekli olunca vefat eden kocanın maaşı kesildi. Neden kesildi.

 • Zuleyha yucel24 Eylül 2017 00:57

  Maas alma gunu ay tarlhl

 • havva kalayci23 Eylül 2017 18:38

  yurt disinda yasiyorum calisiyorum . Ailem istanbulda ben esimden bosandim 10 yil önce . gecen sene babam vefat etti. Yetim maasi baglanirmi bana..

 • Arzu aydin 23 Eylül 2017 14:12

  Annem esinden dolayi dul ayligi aliyor babasi 2008 den once oldu babasinin maasindanda faydalanabilirmi alabilirmi babasinin maasini bilgi verirseniz sevinirim

 • Ayla Dural23 Eylül 2017 01:09

  Neden 2008 den sora emeklilerin günahı ne oncekiler alıp sonrakilere vermemek adaletsizlik degilmi zaten 2008 den sonra emekli olanların maaslarida düşük bizde onlar kadar emek verdik bu haksızlığın duzeltilmesini istiyoruz

 • leyla19 Eylül 2017 09:50

  Annem yatalak hasta emekli sandığindan maaş almakda babamdan yaşlılık parası da alabilirmi

 • nilüfer19 Eylül 2017 09:47

  Babam 1977 yılında öldü dedem ise daha önce öldü ikiside emekli sandığı annem iki maaşi da alabilirmi

 • ENGİN AYDIN15 Eylül 2017 13:19

  emekli sandığından emekli maaşı olan dul bir kadinim...annem ve babam da emekli sandığına tabii..olumleri halinde herhangi birinden maaş alma şansım olabilir mi?

 • Ahmet cann13 Eylül 2017 15:17

  İyi günler 24 yaşındayım açıköğretim üniversite okuyorum aynı zaman da sigortalı olarak çalışıyorum babam 1993 yılında vefat etti. Yetim maaşı alabilirmiyim. Babam sgk emeklisi (abim üniversite öğrencisi idi hem sigortalı olarak çalışıyordu hemde yetim maaşı alıyordu sgk yi aradığında babası 1994 yılından önce ölenler sigortalı bir iste çalışsalar dahi yetim maaşı alabilirler demişlerdi.) bunun doğruluğu varmıdır İyi çalışmalar

 • Meryem erkan11 Eylül 2017 22:16

  Merhaba eşim 13 yıl önce vefat etti , 6 ti yıl öncede onun maaşını yatırım emekli oldum aynı zamanda da sigortalı çalışıyorum artı bağ-kur gisimde var ,1999dan ve olmuş olan babamın bağ-kur masini annem alıyordu ve 3 yıl önce yaklaşık öldü şimdi onuda ben alabilirmiyim

 • Nermin yazici11 Eylül 2017 13:20

  Ben dul um kendim 4c emeklisi eşim 2012 yılında vefat etti eşimin dul maasini alıyorum babam bakurlu emeklisi 2016 yılında vefat etti babamın yetim maasini alabilirmiy

 • Ne. Yaz11 Eylül 2017 13:17

  Ben kendim emekli sandığı 4c emeklisi eşim 4a ssk emeklisi kendi maaşımı ve eşimin dul maasini alıyorum babam bakurlu emeklisi 2016 yılında vefat etti babında yetim maasini alabilirmiyim

 • ezgi29 Ağustos 2017 11:46

  Annem Ve Babam Emekli. 1 Kızımla Yanlız Yaşıyorum. Sosyal Güvencem Yok Hiçbir Destek Ve Nafaka almıyorum. Anne ve Babama Dava Açıp Emekli Maaşlarına Dahil Olma Hakkım Varmı acaba Şimdiden Teşekkürler

 • Nuriye karakoc29 Ağustos 2017 01:48

  1992 YILINDA OZEL BIR BANKADAN EMEKLI OLDUM 1970 YILINDA OLEN BABAMIN MAASINI ALABILIRMIYIM AYNI ZAMANDA ESIMDEN 1980 YILINDA BOSANDIM

 • Nur dal28 Ağustos 2017 19:57

  Baba emekli sandigi vefat edince diger dul kardesede para baglanirmi

 • Oğuzhan atılkan 28 Ağustos 2017 17:33

  Teyzem dul kocasından maaş aliyo aynı zamanda babasida vefat etti annesinin babasindan aldığı maaş dan da maaş alabilirmi alırsa yüzde kaç alır

 • N.Mehmet26 Ağustos 2017 12:46

  Allah devlete zeval vermesin.

 • Ali Tavukcuoglu23 Ağustos 2017 21:16

  Ablam SSK Emeklisi Eşi Vakur emeklisi idi20016 da vefat etti, Babam 1998 de vefat etti Emekli Sandigi emeklisi idi Ablam hem babamdan hem eşinden maas alabilir mi alırsa yüzde kac alır bir baska ablam şu anda babamdan yetim maasi alıyor. Cevaplarsaniz çok sevinirim.

 • Emine karabaş 21 Ağustos 2017 23:11

  Cevabım ne zaman gelebilir

 • Emine karabaş 21 Ağustos 2017 23:09

  Babam devlet demir yollarinda isci ssk emeklsi mefat etti şuanda yetim aylığına alıyorum acaba emekli sandigi sayılırdı satılırsa ek ikramiyesi alabilirmi

 • Yıldız serdaroğlu21 Ağustos 2017 22:47

  Babam ekim 2013 de vefat etti Annem mart 2017 vefat etti Babamdan maaş alıyorum anneminki bağlanırmı

 • gul yavas21 Ağustos 2017 14:25

  Ben Ssk Emeklisiyim 2010 Babam 2012 de Öldü Onun da emekli Maasi ssk Hic Evlenmedim Babamin maasini Alabilirmiyim Anne Baba Öldu

 • Canan19 Ağustos 2017 20:48

  Ben çalışmıyorum 3tane çocuklarım var eşimden bosanmadayiz maddi sıkıntılarım var nafikami ve babamdan emekli maaşından alabilirmiyim babam sağ cvp bekliyorum lütfen

 • Ayse akar19 Ağustos 2017 17:27

  Ben bagkur dan emekliye babam emekli sadigindan emekli babamın maaşı dul ve yetim maaşı olarak bana baglanirmi

 • Candan İnal19 Ağustos 2017 12:03

  Bağkur’dan emekliyim, eşim de Bağkur emeklisi ve kısa zaman önce kaybettim. Babam Emekli Sandığı’na tabi ve 30.09.2008 den önce vefat etmişti. Babam ve kocamdan aylık alabilir miyim?

 • Hatice türkoğlu17 Ağustos 2017 15:51

  Ben emekli sandığından emekliye bekarım.sskdan emekli ölen babamdan yetim aylığı alabilir miyim?

 • canangültekin63@hotmail.com17 Ağustos 2017 11:06

  Kendim emekli sandığından emekliyim. Esimden ayrıldım .annem emekli sandığı.babam SSK emeklisi her ikisinde 2008 den önce vefat etti. Hem annemden hemde babandan maaş alabilirmiyim

 • Ayse eraslan15 Ağustos 2017 19:42

  Esinden ayrılmıs olan kadın bir iste çalısırsa sgk lı babasının bağkur maasını alabilirmi

 • Kamil çelik13 Ağustos 2017 16:02

  Merhaba; Annemin dul ve yetim maaşını aynı anda alma durumu nedir. Rahmetli dedem SSK emeklisiydi ve 30.08.2006 yılında vefat etti . Rahmetli babam da SSK emeklisiydi ve 20.08.2007 yılında vefat etti Babamın emekliliğinden dolayı annem dul maaşı alıyor. Zaruri ihtiyaçları nedeniyle annem ;2006 yılında vefat eden dedemden kalma yetim aylığı için başvuru yapmak istiyoruz .Sonuç ne olur? Teşekkürler..

 • Şengül Akoglu 13 Ağustos 2017 03:01

  Annem ssk emeklisi, babamda ssk emeklisiyi, annem babamdan dul aylığı alıyor. annemin babası Bağkur emeklisiydi 1999 da vefat etti.Annem babasından maaş alabilirmi?

 • canan ferferi12 Ağustos 2017 17:46

  eşim 26 şubat 2017de vefat etti bagkurra 618 gün ödemesi var nasıl emekli yapabilirim

 • Arife kaya12 Ağustos 2017 10:00

  Baban 1995 te vefat etti tarım dan emekliye ben tek olarak yetim aylığı ne kadaralabilirim

 • Ayten Atmaca12 Ağustos 2017 08:35

  2000 yılında babam vefat etti.Bagkur emeklisi.Ben 8 ay oldu SSK dan emekli oldum.Eşimden 1buçukyil oldu boşandim. Annem babamın maaşıni aliyo. Bende babamın maasindan alabiliyomuyun.Kaçta kaçını alabiliyorum.Annemden kesip bana mı vericekler

 • Hulya 11 Ağustos 2017 19:26

  Annem babamdan ssk emeklis alıyor dedemde yeni öldü dedem de yurt dışından emeklisi var annem dedemden de maaş ala bilirmi teşekkürler

 • Füsun cndk10 Ağustos 2017 14:57

  Ben ssk calisaniyim dulum babam 2017 yılbasinda vefat etti üvey annem maasini aliyor peki sskdan emekli babamın maasini bende alabiliyormuyum

 • Nurcan Büyükcan10 Ağustos 2017 01:04

  2015'de SSK'dan emekli oldum.2007'de vefat eden Bağkur emeklisi babamdan maaş alabilirmiyim.Teşekkürler

 • ÖZLEM KARA09 Ağustos 2017 17:01

  EŞİNDEN YENİ DUL AYLIĞI BAĞLANMIŞ BİRİ SİGORTALI BİR İŞTE ÇALIŞTĞINDA DUL AYLIĞI KESİLİYOR MU ? TEŞEKKÜR EDERİM

 • Neriman kök 09 Ağustos 2017 07:43

  Ben ssk calisaniyim dulum babamda sskdan emekli babamın maasini alabiliyormuyum

 • ddvlet pögè08 Ağustos 2017 04:05

  Emekliyim babamdan maas allabilirmiyom dulum hamurdan emekliydi

 • devliet poge08 Ağustos 2017 04:01

  Kendim emekliyim dulum babamdan bakur emeklidi parasi alabilirmiyim

 • Ayşe İzci08 Ağustos 2017 00:26

  Esimden ayrıldim. Emekli sandiğı emeklisiyim. Bir de serbest işyerim var. Bagkur eneklisi vefat eden babamın ayliğını alabilir miyim?

 • Dilek M. 07 Ağustos 2017 17:42

  Eşimden ayrıldım. Meb de sgk lı kadrolu öğretmenlik yapıyorum. Babam 2006 da bağ-kur emeklisi olarak vefat etti. Babamdan maaş alabilir miyim?

 • aysel Kılıç 05 Ağustos 2017 16:09

  Baba ölüm maaşı alırken kendi sigortami isteğe bağlı ödenirmi

 • nilay uçansoy04 Ağustos 2017 20:08

  ben ssk dan emekli dul bir bayanım babam emekli snadğından emelki vefat ettii hem kendi aylığımı hem babamdan maaş alabilrmiyim

 • Sinan sungur03 Ağustos 2017 21:23

  Annem ssk emeklisi ölen dedemde bağkur emeklisi annem dedemin emekli maasini alabilirmi bor bilgi alabilirmiyim deden 2007 yilinda vefat etmisti annem emekli olmadan once aliyordu sonradan emekli olunca kesildi muracaat etsek tekrardan alirmi

 • Zerrin Temiz01 Ağustos 2017 16:00

  Babam emekli sandığı emeklisiylen 2012 de vefat etti.Ben ssk emeklisiyim dul bayanım yeni yasa düzenlemesine göre babamdan yetim aylığı bağlatabilirmiyim .saygılar

 • Ruhsar yekenkunrul30 Temmuz 2017 23:55

  Ben bağ kurdan emekli.maaşı alıyorum kesimde SGK dan emekli. Esim ölünce onu da alıyorum annem bagkur babam SGK dan ben bunlardan birini de alabilirmiyim babam 1994 de vefat etti annem de,2016 vefat etti beni aydinlatirsaniz çok memnun olurum.

 • Emine FİDAN29 Temmuz 2017 13:54

  Ben SSK.emeklisiyim.annem Kıbrıs SSK.emekli vefat etti .zulüm yetim maaşı alabilirmiyim

 • Birgül Gezici (Çağlar 27 Temmuz 2017 14:13

  Bu sayfaya üç kere yazdım ama bir cevap alamadım lütfen sorularıma bir cevap verir bana yol gösterirseniz sevinirim

 • Birgül Gezici 27 Temmuz 2017 14:06

  Merhaba ben üç yıl önce eşimden ayrıldım kendim ssk emeklisiyim babam 1990yılında annem 1999yılında vefat ettiler ikiside sok emeklisiydi ben şu an çok mağdurum bana anne ve babamdan maaş bağlanırmı ne yapmalıyım

 • kamile köse26 Temmuz 2017 11:17

  bn 94 95 yılında asımdem ayrıldım ne o bn evlenmedık bırduyuma gore esımı vefatı halınde emeklı maasına muracad edıp olen esımın aylıgını alabılırmıyım

 • Fatma Karaçelik 26 Temmuz 2017 09:33

  Merhaba ben eşimle ayrıyım 2 tane çocugum var babamın 1800 gün sigortası var babamın maaşını alabilirmiyim acaba

 • Yasemin ozipek24 Temmuz 2017 13:53

  Ben ssk müteahhitlik firması personel ve muhasebeden emekli babam ssk mimusavirliginden emek miydi alabilirmiyim ayligini

 • naile yılğın22 Temmuz 2017 11:29

  eşim sigortadan emekli 2007de eşimi kaybettim babam bağkurdan emekli 30 yıl oldu babamı kaybedeli babamın maaşınıda alabilirmiyim teşekkür ederim

 • Gülhan Kuzey18 Temmuz 2017 11:30

  Annem 2014 yılında vefat etti.kendisi üvey babamın vefatından sonra üvey babamdan dolayı hem almanyadan hemde sgk dan emekli maaşı alıyordu.Bana üvey babamın emekli maaşları bağlanırmı?kendim sgk dan isteğe bağlı prim ödeyip emekli oldum.ve eşimden boşandım.yani bekârım.açıklık getirirseniz sevinirim.

 • ahmet aktaş17 Temmuz 2017 22:48

  üçüncü maaş mümkünmü

 • Hatice gungor.17 Temmuz 2017 18:30

  Kendim sigortadan emekliyim.esimden dul ayligi aliyorum.emekli sandigindan.babam bagkur emeklusi vefat etti onun maasini alabilirmiyim

 • Nesrin Özbulut 17 Temmuz 2017 15:01

  Tarım SSK dan emekliyim boşandım babamın ssk maaşını alabilir miyim

 • Ayten bal16 Temmuz 2017 14:59

  Ben sgk. emeklisi bayanım ölen annemde sgk emeklisi idi maaşını alabilirmiyim

 • Neriman ozturk16 Temmuz 2017 12:06

  Ben dul emekli samdigindan emekliyim babamda emekli sandigindan emekli neden maasini alamiyorum?

 • Bahar Yalçınkaya 14 Temmuz 2017 01:44

  Ben ssk dan emekliyim babam ssk emeklisi 2004 de vefat etti onun maaşında alabilirmiyim

 • Nuray mor12 Temmuz 2017 19:26

  Babam emekli sandığından 1993de vefat etti esim sgkli 2017 de vefat etti babamın ve esimin maaşını alaabilirmiyim

 • Zekine canbaş12 Temmuz 2017 17:25

  Babam 10 yıl emekli sandığına baglı çalıştı daha sonra işten ayrıldı istege baglı ssk yatırdı emekli oldu Kendisi 2yıl önce vefat etti ssk emeklisi dul kızı babasından maaş alabilirmi

 • Hikmet Sevinç11 Temmuz 2017 22:23

  Baba ssk emeklisi idi;ben enemeli sandığı..Babamın maaşını alamıyorum bu nasıl adalet.Aldım diye de seneler evvel yersiz ödemeyle cezalandırıldım...Böyle çifte standart adil mi....

 • hamiyet yilmaz11 Temmuz 2017 16:16

  Ben emekli sandığı ndan emekli oldum.dulum..babam 24 aralik 2003 de vefat etti.ssk dan malulen emekliydi.simdi ben basvursam babamin maasini da alabilirmiyim

 • Akgül doğaner11 Temmuz 2017 11:14

  Ben ve eşim emekli Sandığı eşim vefat etti babam Bağkur onun maaşını alabilirmiyim

 • Ayşe onur05 Temmuz 2017 20:07

  Tek soru emekli babası ölen bekar kız maaşın tamamını mi alır. Not anne sağ

 • Umriye cekirgeci03 Temmuz 2017 22:03

  Benim babam 2004 yilinda vefat ettibagkurdan emekliydi maasini 2012kadar uvey annem aldi2014 öldü benyurtdisindan mallulen emekliyim bana verilen para cok az 600 tl gibi benim eksik aldigimi söylüyorlar fakat bagkur hakkini aliyorsun diyor ne yapmalıyım

 • Sevda bay03 Temmuz 2017 16:28

  Slm ben eşim den ayrıldım ama ssk lı çalışanım babam vefat etti emekli sandığı annemin parası kesilmeden ben alabılıyomuyum

 • Asiye karabakir03 Temmuz 2017 00:52

  Babam ssk emekli sandığı eşim ssk emeklisi ikisini de alabilirmiyim

 • Kardelen01 Temmuz 2017 14:19

  Ben SSK emeklisiyim eşim yok onun maaşını alıyorum 2 tane yerinin var annem de babamın SSK emeklisini alıyor annenin vefatında ben annenin maaşını alabilirmiyim acaba

 • Nevin şafak30 Haziran 2017 22:41

  Ssk emeklisinin kızım engeli benim.maşım ikimize yetermis 1400 baba ssk emeklisi idi ve yetim maşını alabilirmiyim alamıyorsamda haksızlık olmuyormu eşinin mşn alıyor babamızınkini alamıyoruz 4 tane mş alıyorlar

 • Ozlem halide29 Haziran 2017 15:30

  Merhaba. Ben ssk emeklisiyim. Esimden ayrildim. Vefat eden babamdan da maas alabilirmiyim? Ilginize simdiden tesekkurler

 • Kayra kayra29 Haziran 2017 08:09

  Esim bagkur emeklisi idi 1994 vefat etti ondan kizim ve ben aylik almaktayiz.annem 1/08/2008 yilnda vefat etti annemin ayligini ssk emeklisi olan babam aliyordu 08/06/2017tarihinde vefat etti.ben simdi eşimin maasindan feragat edip annem ve babamin maasini alabilirmiyim esimin maasini kizim tek alsin

 • Leyla MUMCİ27 Haziran 2017 17:38

  Selam Ne kadar karışık bir durum vede haksızlık Yok o tarih yok bu tarih bu yasalar artık düzeltilmeli belli bir kesim alur diyeri bakar buda sosyal devlet anlayışına ters bence Napalım anamızı babamızı veya eşimizi veya kendimizi bu tarihlere uyalım diye yokmu edelim bu nasıl mevzuat şu ülkede kaç emekli varki Amma milletvekili maaşları veya 2 yılda emeklilik hakkı bu adaletmi Vekil harcamaları yüzünden emeklilere gıdım gıdım tabii bir vekil faturasını biz ödersek bizede verecek maaş kalmaz yazıklar olsun haram zehir zıkkım olsun Yinede bu dönemde gördüğümüz hakkı hiç görmefikte işte yeterli olmuyor Vekil beni temsil ediyorda temsil ettiği aplarken jendi gülüyor buda bu dünyanın gerçeği işte

 • Güler yöntem22 Haziran 2017 22:50

  Merhaba ben emekli sandığından malulen emekli oldum 1987 yılında .babamda emekli sandığjndan emekli idi fakat 2007 yılında babam vefaat etti annem alıyordu hem bağkur maaşını hem babamın emekli sandığı maaşını şimdi hangi maaşı alırım malulen emekli sandığından emekliyim malul luk konuyu değiştiriyormuş yardımcı olursanız sevinirim

 • nisan22 Haziran 2017 14:18

  Selamlar , Annem yaklaşık 5 yıldır ssk emeklisi, babamdan ayrı , kendisi babası bağkur emeklisi babasının maaşını yetim aylığı olarak alabilirmi ?

 • Nurdan ögel20 Haziran 2017 18:55

  Babam 1994 yılında vefat etti malulen anneme ve bana bağkur dan maaş bağlandı şu an ben 5 yıldır bağkurluyum Ben bağkurdan emekli olursam babamın da bağkur maaşınıda alabilirmiyim

 • Emine Apan 19 Haziran 2017 11:36

  Ben 1976 doğumluyum 1990ve1997 sigorta girişim var ama gün gözüküyor şimdi engeli bir kadınım ve 4çocuğum var doğum borçlanmasıyla emekli olabilirmiyim

 • Serpil özgür19 Haziran 2017 04:51

  Merhaba, ben sgk emeklisiyim eşimden boşandım ben vefat etmiş olan sgk emeklisi babamın maaşını alabiliyormuyum?? Teşekkürler.

 • Zeynep araz18 Haziran 2017 03:06

  Babamdan maaş alabilirmiyim bag kurdanı eşimden bosandim kendim ssk emelisiyim annem babamdan maaş alıyor annemin aldigimaastanmi kesiliyor yoksa ayrımı bana bagkanir

 • Şükran sarıalan16 Haziran 2017 00:29

  Eşim 2016vefat etti SSK babam 1994 SSK annem 2014 bağkuremeklisi vefat ettiler2008 önce vefat edenlere 3 maaş bile alırken bizlere bir maaş ya onlarda kesilsin veyahut bizede haktanilsın

 • Raile Korkutoğlu 13 Haziran 2017 22:33

  Ben SSK dan emekliyim, emekli sandığından emekli olan vefat etmiş eşimden dul aylığı alıyorum. Aynı zamanda emekli sandığından emekli olmuş babamdan da yetim aylığı alabilir miyim.

 • Hülya uğur12 Haziran 2017 17:09

  Ben 2007 yılında ssk dan emekli oldum.babam 1988 yılında vefat etti.eşimden 2010 yılında boşandım babamdan maaş alabilirmiyim babam bagkurlu idi.annem babamdan maaş alıyor

 • Seval krz. 10 Haziran 2017 21:58

  Yukarıdaki örnekte hatice Hn. ın 3 maaş alabileceği anlatılmıştır. Ancak hatice hn. In annesi yaşıyor ise kocasından dolayı maaş alıyor ise; hatice hn. Bağlanan masş nedeniyle annesinin maaşı düşer mi?

 • leyla kosif08 Haziran 2017 01:47

  benim eşim 2017 vefaat etti sikorta başlangicimiz 2006 da başlamisti ama bana cok dusük bir maaş baglandi nedem acaba

 • Serdar karaata07 Haziran 2017 19:08

  Annemin annesi 2015 yılında vefat etti istege bağlı bağkur emeklisiydi babam 2016 yılında vefat etti SSK emeklisiydi annem her iki kurumdan da maaş alabilirmi yardımcı olursanız sevinirim

 • Demet koca07 Haziran 2017 12:52

  Kendisi ssk anne baba emekli sandığı ise be dul ise aylıkları alabilirmi

 • Sevilsevin06 Haziran 2017 23:13

  Ben eşimden yeni ayrıldım babam emekli sandığından emekli idi ikinci eside aynı yerden emekli babamın maaşını almak istiyorum eside aliyormudur

 • Aysel değirmenci05 Haziran 2017 09:50

  Ben bu haksızlık diyorum ben emekliyim eşimden ayrıldım ve babam mın maaşını alamıyorum babam SSK dan emekli yani emekli sandığından olan iki maaş alıyor hatda ücuncü maaşıda alıyor neden adaletsizlik var anlamıyorum Un

 • nuray Gedikoğlu04 Haziran 2017 10:32

  Babam öldü esnaf emeklisiydi bende dilim ama çiftçi bagkurluyum babamın aylığını alabilirmiyim

 • Sevinç batirel03 Haziran 2017 23:40

  Eşim vefat etti Babam ve eşim ssk lıydilar her ikisinden de maaş bağlanirmi?

 • NESRİN KANGAL02 Haziran 2017 18:45

  2003 yılında emeklilik sandığı bulunan bankadan emekli oldum. Ancak bankamız TMSF devredildi. Şu an SSK emeklisiyim. Eşimden ayrıldım. 1985 yılında vefat eden ve 1977 de SSK dan emekli babamdan yetim maaşı alabilir miyim? Teşekkür ederim.

 • Ozgec31 Mayıs 2017 23:05

  Annem 2011de ssk emeklisi oldu. Babasi Bagkur emeklisiydi 1996da vefat etti. 21 yildir emekli maasini anneannem aldi annem bir talepte bulunmadi. Anneannemde 1ay once vefat etti . Suan annem babasindan maas baglatabilir mi? Tesekkur ederim

 • Zeynep ek30 Mayıs 2017 14:29

  Ben bekar bayanım bağkur emeklisiyim rahmetli babam82 de vefat etti her iki maaşı alabilirmiyim

 • Birgül Gezici 28 Mayıs 2017 08:37

  Annem ve babam ssk emeklisiydi bende ssk emeklisiyim üçümüzde aynı iş yerinde çalışıyorduk eşimden ayrıldım anne ve babamdan maaşa nasıl bağlanırım

 • Birgül Gezici (Çağlar) 28 Mayıs 2017 08:31

  Ben ssk dan emekliyim iki yıl önce eşimden boşandım kiradayım maaşımdan borç nedeni ile bankadan kesinti yapılıyor çok mağdurum babam 1990 annem 1999 yılında vefat etti üçümüz aynı iş yerinden emekli olduk ve SSK lıyız onlardan maaşa bağlanmak istedim ama maalesef kabul etmediler benim çok ihtiyacım var bu durumda ne yapabilirim

 • Selahattin fırat26 Mayıs 2017 17:32

  Ablam SSK emeklisi annem 2003 te öldü ablam annenin SSK emeklisini dul olarak alabilirlermi

 • Erkan erge25 Mayıs 2017 18:41

  Babam Bağ-Kur emeklisi vafat eti annem sigortadan emekli babam rahmetli olmadan 1300 maaş alıyordu ama anneme babamdan bağlanan maaş 800 lira az degilmi

 • Sevim ozertaner24 Mayıs 2017 18:35

  Ssk emeklisiyim bekarim babamin ayligi ssk oldu alabilirmiyim 2000 yili olum tarihi

 • Lutfiye mumcu23 Mayıs 2017 12:14

  Esimden ayrilmak uzereyim ssklı olarak asgari ucrete çalışıyorum emekli sandigına bagli babamiñ maasini alabilirmiyim baba 2002 vefaat etti saygilarımla

 • dursun hatun yarar22 Mayıs 2017 15:33

  Ben eşimin ssk emeklisini alıyorum babamın Bağkur emeklisini de üvey annem alıyordu fakat üvey annem vefat etti ben babamın da esiminde emeklisini alabiliyormuyum

 • Nezahat Erdem21 Mayıs 2017 15:16

  Ben SSK emekli maaşı alıyorum. Babam SSK emeklisi ve vefat etti. Ben hiç evlenmemiş kız çocuğu olarak babamın maaşını alabilirmiyim.

 • Hatice karakulak20 Mayıs 2017 23:51

  Ben emekli sandivindan emekliyim.Babam ssk dan emeklidi vefat etti. Ablam dul o maaş alıyor Ben de alabilir miyim

 • Kezban akgül 16 Mayıs 2017 20:59

  Merhaba ben babam dan ölüm aylığı alıyorum kiraciyim işe girip çalışmak ıstiyorum sigorta li miyim maaşım kesilirmi

 • Nursel Özuzcan15 Mayıs 2017 11:18

  Hiç evlenmemiş bir kız çocuğu için hiç bir bilgi yok ben (SKK) dan maaş alıyorum.SKk dan emekli olan babamdan kalan yetim maaşını alabilirmiyim.

 • Sevim turan09 Mayıs 2017 21:02

  Babamdan maas aliyoruz iki kardes annem yeni oldu maas baglandi her ikimizede annemin maasi 943 fazla degilmi iki kardese anne baba her ikiside sigorta emeklisi yanlış bağlanmış olabilir mi annemin maasi 775 babamın aylığı var zaten gi verirseniz memnun olurum tskler

 • nurten erdem09 Mayıs 2017 04:32

  babam 1992 vefat eti anneme eklılik baglandı benim 2011de vefat etıbanada eşimden dolayı en duşuk eklilik baglan dı annemi bu yıl kaybetim babamın emeklı masından yararlana bilirmiyim babam deniz yolarında kaptandı eşimdessk emeklısi ütven beni bu konuda aydınlatırmısınız yararlanıyorsam ne gibi işlem yapmam gerekiyor saygılar

 • Necla çırak deniz 07 Mayıs 2017 15:18

  Kendim 1993 yılında hemşire emeklisiyim.eşim 1999 yılı memur emeklisiydi.aynı yıl 1999 vefat etti.ondan dolayi dul aylığı da almaktayim.babamda 2000 yılında vefat etmistir.kendisi ssk işçi emeklisiydi. Babamdan yetim aylığı alabilirmiyim. Saygılarımla.

 • aydan aydan05 Mayıs 2017 22:27

  babam 2001 bırde vefateti annem Baba'nın masını alıyor dedemde 2006 vefat eti nenemde dedemın emeklilik masını alıyordu nenemde 2017 vefat eti annem dedemin masınıda alabilirmi sorumu cevaplarsanız sevinirı

 • Emine Honca02 Mayıs 2017 17:27

  Emekli sandigindan 1997 emekli oldum.2001 de boşandım.babam SSK emeklisi iken2015 de vefat etti babamdan maas alabilirmiyim

 • Filiz Avdan02 Mayıs 2017 00:34

  Emekli sandigindan emekliyim 2013 yılında eşimden ayrıldım babam ssk emekli 1988 yılında vefat etti babamın emekli maaşı baglanirmi ne yapmam gerekiyor.....

 • Ebru şimşek23 Nisan 2017 23:44

  Annem emekli sandıgından emekli dedem SSK dam dedemin maşını alabilirmi annem

 • Nese 22 Nisan 2017 14:01

  2009 bagkur emeklisiyim 2016 sgorta emeklisi babam vefat etti dul oldugum icin babamdan maas baglanirmi

 • Semra21 Nisan 2017 13:18

  Emekli sandığından emekliyim Babam 2010 vefat etti Eşimden ayrıldım Babamın maaşından faydalanabilirsiniz.

 • yaprak20 Nisan 2017 13:20

  Emekli sandığı emeklisiyim. Babamda emekli sandığı emeklisiydi. 1983 yılında vefat etti. Evli değilim. Babamında emekli sandığı emekli maaşını alabilirmiyim. Sgk ya sorduğumuzda iki maaşı alamazsınız diyor. Bense memur emeklisi olarak diğerleri gibi iki maaş alanlar gibi almak isterim

 • Deniz17 Nisan 2017 19:23

  2005 yılında emekli oldum. Emekli maaşı alırken 1973 yılında vefat eden babamdan yetim maaşı aldım. 1983 yılında evlendim. 1987 yılında eşimi kaybettim. Daha sonra 2. Kez evlendim ama ayrıldım. Şuanda emekli maaşımı ve babamdan yetim maaşı almaktayım. Vefat eden eşimden de dul maaşı alabilir miyim?

 • turan09 Nisan 2017 17:33

  Babam 2003 yilinda ssk dan emekli oldu 2011 yılında vefat etti annem babamın emekli maaşını alıyor şuan annem dul maaşı alabilirmi?