Film endüstrisinde sigorta talebi artıyor

Asya'da film endüstrisinin sigorta talebi önemli ölçüde artıyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 13.03.2018 - 11:45
    Son Güncelleme: 22.07.2018 - 00:49
Uzmanlar, Asya film endüstrisinin sigorta talebinin Hong Kong'lu sinema oyuncusu olan Andy Lau Tak-wah'ın bir film çekimi sırasında yaralanması nedeniyle dokuz ay boyunca işsiz kalmasından sonra 2017'den beri önemli ölçüde arttığını belirtiyorlar. scmp'de yer alan habere göre, Avrupa'da 20 yıl önce kurulan ve 40 ülkedeki 70 firma tarafından sağlanan film endüstirilerine sigorta güvencesi sağlamada aracılık eden Circle Grubu, beş yıl önce girdiği Asya pazarında yıllık bazda yüzde 20-30 oranında büyüme sağladı. 

"Kameralar çalışmaya başladığında para saati dönmeye başlar" diyen Circle Grubu'nun bir yöneticisi şunları söyledi: “Bir çok büyük bütçeli film prodüksiyonları günde 50.000 ABD Doları ile 150.000 ABD Doları arasında değişen maliyet yazar. Hong Kong'lu sinema oyuncusu olan Andy Lau Tak-wah gibi bir oyuncunun uzun süre film dışında kalması gibi bir durum film çekimlerine büyük zarar verebilir." 
Öte yandan global olarak, Universal Pictures'ın Hızlı ve Öfkeli serisinin yıldızı olan Paul Walker'ın ölümünün ardından 50 milyon dolarlık sigorta sözleşmesi, şimdiye kadarki en pahalı film ödemesi olduğuna inanılıyor.


Etiketler: sigorta, film
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Film endüstrisinde sigorta talebi artıyor