Generali, İrlanda'daki iki şirketini 476 milyon dolara satıyor

Assicurazioni Generali SpA, İrlanda'daki Generali Worldwide ve Generali Link şirketlerindeki hisselerini 409 milyon euroya (476 milyon $) satmayı kabul etti

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 20.07.2018 - 11:03
    Son Güncelleme: 25.03.2019 - 15:32

İtalyan sigorta devi Generali, uluslararası yatırımlarındaki satışlara devam ediyor. Şirket son olarak İrlanda'daki servet yönetimi ve hizmet birimlerindeki hisselerini sattı. Generali Worldwide ve Generali Link şirketleri, Londra merkezli Life Company Consolidation Group tarafından satın alınacak. Trieste merkezli sigortacı yaptığı açıklamada, anlaşmanın tamamlanmasıyla birlikte 10 milyon euro daha ödenebileceğini açıkladı.

Şirket, söz konusu işlemlerin grubun coğrafi ayak izini optimize etme, operasyonel verimliliğini artırma ve sermaye tahsisini artırma stratejisinin bir parçası olduğunu belirtti. Generali Worldwide'ın genel merkezi Guernsey'de bulunuyor ve lisanslı olduğu çeşitli bölgelerde çok uluslu kuruluşlara, uluslararası gurbetçi vatandaşlara ve yerel yerleşik nüfuslara hayat sigortası tabanlı servet yönetimi ve çalışanlara fayda çözümleri sunmak konusunda uzmanlaştı. Generali Worldwide'ın grubun çalışma sonucuna katkısı 2017 yılında yaklaşık 35 milyon Euro'dur.

Generali Link'de İrlanda'da yerleşik ve özellikle fon ve politika yönetimine odaklanmış bir ortak hizmet sağlayıcı olarak kuruldu. Kuruluş, yakın zamanda LCCG tarafından satın alınan ve Utnda PanEurope dac adlı Generali Worldwide ve Generali PanEurope dac'a hizmet veriyor.

Global CEO'su Global CEO'su Frédéric de Courtois, “Bu anlaşma, Generali'nin bu yıl içinde dünyadaki coğrafi varlığını optimize etmek için süregelen çabalarımızı teyit ediyor. Generali, 1 milyar Euro'luk ilk hedefin önemli ölçüde üzerinde olan 1,5 milyar Euro'nun üzerindeki anlaşmaların toplam değeriyle, stratejik planının hedeflerini başarılı bir şekilde takip etme kabiliyetini yeniden teyit ediyor.” dedi.Etiketler: Generali
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Generali, İrlanda'daki iki şirketini 476 milyon dolara satıyor