G.Kore'de sigortacılar sıcak hava hasarları ile boğuşuyor

Güney Kore, tarihinin en kötü sıcak hava dalgasıyla boğuşuyor. Sigortacılar, sıcaklık artışının çiftlik hayvanı kayıplarına ve otomobil kazalarına neden olduğunu belirtiyorlar

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 08.08.2018 - 12:13
    Son Güncelleme: 07.05.2019 - 17:45

Güney Kore'de tarım sigortası şirketi Nonghyup Property & Casualty Insurance, sıcak hava kaynaklı nedenlerden dolayı üç milyondan fazla tavuk, 170.000 ördek ve 14.000 domuzun öldüğünü açıkladı. Korea Biz Wire'da yer alan habere göre, söz konusu kayıpların yaklaşık 17,3 milyar KRW (15,3 milyon ABD $) değerinde hasara yol açtığı belirtiliyor.

Nonghyup bildirilen canlı hayvan ölümlerinin% 97'si 11 ila 25 Temmuz tarihleri arasında sıcaklıklardaki hızlı artış kaynaklı olduğunu açıkladı. Nonghyup Insurance'ın hayvancılık sigortası ürünlerinin primlerinin yarısı merkezi hükümet tarafından destekleniyor ve yerel yönetimler% 20 ile% 40 arasında ödeme yapıyor. Sigortacı, ülkede büyük bir pazar payına sahip ve sigortalı hayvancılığın% 95'ini karşılıyor.

Canlı hayvan ölümlerinden başka, ısı da çoğunlukla lastik sorunlarına bağlı olarak daha fazla araba kazasına neden oldu. Yüksek sıcaklıklar, kauçuğun daha hızlı aşınmasına neden olabiliyor ve hava basıncını arttırken, bu da lastikleri daha fazla hasara ve hatta patlamaya daha meyilli hale getiriyor. Sekiz motor sigorta şirketi, lastik değiştirmeyi içeren yol kenarı yardım çağrılarında % 2.3'lük bir artış bildirdi. Haziran ve Temmuz 2017'de 276.626 vakadan bu yıl aynı dönemde 283.005'e ulaştı.

Samsung Fire & Marine Insurance tarafından işletilen Trafik Güvenliği Araştırma Enstitüsü, Temmuz-Ağustos ayları arasında trafikte meydana gelen ve 1 ° C'lik bir sıcaklık artışına karşılık gelen trafik kazalarında% 1.2'lik bir artış olduğunu açıkladı. Enstitü, 01 Temmuz - 23 Temmuz tarihleri arasında veya sıcak hava dalgasının en yoğun olduğu günlerde trafik kazalarının geçen yılın aynı dönemine göre% 7.9 oranında arttığını bildirdi.Etiketler: Güney Kore
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
G.Kore'de sigortacılar sıcak hava hasarları ile boğuşuyor