Ramazan Ülger Groupama'dan ayrılıyor

Groupama Sigorta Genel Müdürlü Ramazan Ülger 30 Nisan itibariyla görevi bırakıyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 07.03.2017 - 10:35
    Son Güncelleme: 29.10.2018 - 18:27

SIGORTAGUNDEM.COM – ÖZEL

Groupama Sigorta Genel Müdürü Ramazan Ülger görevinden ayrılıyor. Konuyla ilgili olarak Şirketten yapılan açıklamada,”Groupama ile 2008 yılında Güven Sigorta’nın satın alınması ile Genel Müdür Yardımcısı unvanıyla çalışmaya başlayan ve 2012 yılının Kasım ayında Groupama Sigorta A.Ş. ve Groupama Emeklilik A.Ş.'nin Genel Müdürü olarak görevine devam eden Sayın Ramazan Ülger, Grup Yönetimi ile alınan ortaklaşa kararla, 30 Nisan 2017 tarihi itibarıyla görevinden ayrılacaktır” denildi.

Yeni genel müdürün kısa süre içinde açıklanacağı da belirtilen bilgilendirmede, Ramazan Ülger’e katkılarından dolayı teşekkür edildi: “Groupama’nın etik kuralları, vizyon ve misyonu çerçevesinde güven yaratmayı ilke edinen sigortacılık anlayışı doğrultusunda Grubumuzu Türkiye’de başarıyla temsil ettiği, şirketimiz ile Türk sigorta sektörüne önemli katkılar sağladığı için kendisine teşekkür eder; sağlıklı ve mutlu bir gelecek dileriz.”

RAMAZAN ÜLGER KİMDİR?

Ramazan Ülger, 2009 yılında Groupama Sigorta ve Groupama Emeklilik'te Acenteler, Bölgeler ve Tarım Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladığı şirkette, 2012 yılından itibaren genel müdür olarak görev yaptı. Ülger, bu görevinin yanı sıra Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi (TARSİM) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Türkiye Sigorta Birliği Denetim Kurulu Başkanı görevine de devam etti. Ramazan Ülger, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'ndeki lisans eğitiminden sonra kariyerine Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nde başladı ve Merkez Birliği'nde fon yönetim müdürlüğü yaptı. Yüksek lisansını Ankara Gazi Üniversitesi'nde tamamlayan Ramazan Ülger, 2000-2004 yılları arasında Güven Sigorta ve Güven Hayat'ta genel müdür yardımcısı, 2004-2008 yılları arasında Güven Hayat'ta genel müdür ve 2008- 2009 yılları arasında Güven Sigorta ve Güven Hayat'ta genel müdür olarak çalıştı. Ülger, Tarım Sigortaları Kanunu hazırlıkları sürecinde Tarım Bakanlığı nezdinde çalışmalarda bulunmuş ve Tarım Sigortaları Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.Etiketler: istifa, Ramazan Ülger
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Ramazan Ülger Groupama'dan ayrılıyor