Gümüş Biden'la parladı

Amerikan seçimlerini Joe Biden'ın kazanma ihtimalinin artmasıyla dün düşüşte olan altın fiyatları ve gümüş fiyatları bugün yükselişe geçti.

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 05.11.2020 - 20:39
    Son Güncelleme: 13.12.2020 - 04:15

Amerikan seçimlerini Joe Biden'ın kazanma ihtimalinin artmasıyla dün düşüşte olan altın fiyatları ve gümüş fiyatları bugün yükselişe geçti. Biden'ın seçilmesi durumunda daha büyük ekonomik teşvik geleceği beklentisiyle dolar düşerken son 2 haftanın en yüksek seviyesine çıktı. Spot altın fiyatı 1930 doların üzerini gördü fakat asıl sıçrama gümüş fiyatlarında yaşandı. Gümüş vadelileri yüzde 4'e yakın artarken gümüşün ons fiyatı 24.5 doların üzerine çıktı:

Küresel piyasalarda Amerikan seçimlerinin etkisi dinmezken dün Trump'ın avantajlı olduğu seçimlerde bugün Biden'ın öne geçmesi emtialara yaradı.


Trump cephesi her ne kadar Michigan ve Wisconsin'de sonuçlara itiraz etse de dün yükselen dolar bugün düşüşte. Dolar endeksi 93 puanın altına inerek son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi.

Spot piyasa dün değer kaybeden altın ve gümüş ise Biden'ın seçileceği ve seçim öncesi senatodan geçmeyen mali teşvik paketinin daha geniş bir şekilde geleceği beklentisiyle sert yükseldi.

Spot altının fiyatı yüzde 1'lik artışla 1930 doları geçerken, gümüş vadelilerindeki yükseliş yüzde 4'e yaklaştı ve piyasada gümüşün ons fiyatı 24.7 doları gördü.


Piyasalarda Başkanlık seçiminin yanı sıra Senato'daki durum da yakından izlenirken bu akşam FED toplantısından çıkacak sonuçlar da takip ediliyor.Etiketler: trump, abd, biden, seçim, gümüş, piyasa
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 Gümüş Biden'la parladı