Güneş Sigorta hala sektörde ilk ve tek

Güneş Sigorta 2012 yıllında %100 elektrikli araçlar için çıkardığı Yeşil Kasko ürününde hala ilk ve tek. Üstelik artık hibrit araçları da kapsıyor

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 24.11.2017 - 16:53
    Son Güncelleme: 28.11.2018 - 22:17

Genel Müdürlük binasına kurduğu Güneş enerjisi sistemi ile bugüne kadar 53.614,40 kg karbondioksit emilimi gerçekleştiren, 67.464,00 kWh enerji üreten ve her sene Earth Hour (Dünya Saati) uygulamasına verdiği destekle adından söz ettiren Güneş Sigorta, 2012 yılında %100 elektrikli araçlar için “Yeşil Kasko” ürününü sektöre kazandırdı.

Elektrikli otomobiller aynı yolu diğer otomobillere göre 5-8 kat arası daha uygun fiyata gidebiliyor. En büyük avantajı ise, elektrik kullanımı sebebi ile çevre dostu olması… Uluslararası Enerji Ajansı’nın yaptığı bir araştırmaya göre; 2022 yılına kadar elektrikli araç kullanımı mevcut sayının 10 katı artacak.

2017 yılı sona ererken, Türkiye’de elektrikli otomobil satışları 471 adede ulaştı. Böylece karayollarımızda 471 elektrikli araç, içten yanmalı motorlara göre çevreye daha az zarar vererek ve enerjide dışa bağımlılığımızı azaltarak yol kat etti.

İnovatif bakış açısı ile ilerleyen Güneş Sigorta, “Yeşil Kasko” ürün kapsamını hibrit araçlarla daha da genişletti.

Hem benzinli hem de elektrikli çalışabilen hibrit araçlar, söz konusu farklı motor türlerini bir araya getirerek, iki motor türündeki dezavantajları minimum düzeye indirirken performans ve yakıt tüketiminde sürücüye önemli avantajlar sağlıyor.

Doğa dostu %100 elektrikli ve hibrit araçlarını her türlü yanma, çarpma, çalınma gibi risklere karşı teminat altına alan Yeşil Kasko sahibi Güneş Sigortalılar, “Binek ve Hafif Ticari Araçlar” için kasko sigortası kapsamındaki poliçelere verdiği “Araç Muayene, Arıza ve Psikolojik Destek Hizmetine” ek olarak “Araç Arıza Onarımı ve Ekspertiz Hizmetini” de alabilecekler.

Doğa dostu %100 Elektrikli ve Hybrid araçlarınızı her türlü yanma, çarpma, çalınma gibi beklenmeyen risklere karşı korumak için ise hala tek adresiniz Güneş Sigorta! Yeşil Kasko ürünü hakkında detaylı bilgi için; www.gunessigorta.com.tr ve Güneş Sigorta acentelerini ziyaret edebilirsiniz.



Etiketler: Güneş Sigorta
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Güneş Sigorta hala sektörde ilk ve tek