Havacılık sigortası daha da sertleşiyor

JLT’nin en son "Havayolu Sigorta Piyasası" raporuna göre, havacılık sigorta piyasası 2018'in ilk yarısında “devam eden sigortacılık disiplini ve üç katmanlı piyasa koşulları” nedeniyle artan fiyatlama baskısı ile karşı karşıya kaldı

  • İçerik
  • Yorum
  • Yayınlanma: 19.07.2018 - 10:52
    Son Güncelleme: 21.03.2019 - 22:05

Sigorta ve reasürans brokerliği devi JLT'nin "Havayolu Sigorta Piyasası" raporuna göre üç kademeli piyasa görünümünde oranların A sınıfı alıcılar için sertleştiğini, tipik olarak daha düşük sorumluluk limitleri / uçak değerlerinin, daha küçük uçaklarla yüksek filo / trafik büyümesi ile absorbe edildiğini gösterdi.

Rapora göre, benzer şekilde, tipik olarak yüksek sorumluluk limitleri / uçak değerleri, düşük filo / trafik artışı ve karışık filolar / geniş gövdeli uçaklar ile B sınıfı alıcılar sertleşen oranları gördü. Rapora göre, sigortacılar esnek olmaya devam ederken, primleri muhafaza ediyor ya da arttırıyor. Aynı şekilde sigortacılar oran indirimlerine direniyor ya da en azından bunları tek haneli hale getiriyor.

Raporda, kapasite açısından pazarın genel olarak istikrarlı olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte, son aylarda daha fazla piyasa personeli hareketinin, personel danışmanlığı ve başka bir pazarın (WR Berkley) havayolu şirketlerinin yazılmasını tamamen durdurduğuna dikkat çekti. JLT ayrıca genel havacılık dahil olmak üzere diğer sektörlerde de çekilme gördü. Endüstri konsolidasyonu, piyasa konuşması konusunda sıcak bir konu olmaya devam ediyor ve MSF Pritchard, Chaucer, Starstone ve Atrium'un sahipleri / hissedarları tarafından yapılan son duyurulardan sonra bunların geleceğiyle ilgili olarak seçeneklerini araştırdıklarını söyleyerek daha fazla faaliyet beklenebiliyor gibi görünüyor.

Toplam kayıpların değeri nispeten düşük olmakla birlikte, olumlu talepler sık ​​ve pahalı olmaya devam etmiştir. JLT, bu konunun sigortacılara önemli bir ilgi alanı olduğunun altını çizdi. 2018 yılının geri kalanı için, JLT, yenileme görüşmelerinin zorlu olacağını ve sigortacıların pazardaki kilit gelir yenileme dönemine yaklaştıkça pozisyonlarını koruyacaklarını öngörüyor.Etiketler: havacılık sigortası
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
Havacılık sigortası daha da sertleşiyor